شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - 6 Mar 2021
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ / ۱۵:۰۰
کد مطلب: 29733
۱

ساخت 8 برنامه تلویزیونی در زمینه اعتیاد

ساخت 8 برنامه تلویزیونی در زمینه اعتیاد

به گزارش ایسنا، علیرضا جزینی در مراسم افتتاحیه کلینیک سلامت بانوان در زنجان اظهار کرد: برای اینکه تغییر نگرشی نسبت به این قشر از جامعه رخ بدهد رسانه‌ها می‌تواند نقش قابل توجهی را در این زمینه ایفا کند، زیرا باعث افزایش آگاهی و دانش مردم می‌شود که در این راستا هشت برنامه تلویزیونی تهیه شده است تا مردم از آن‌ها استفاده کنند.

وی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی مراکز اقامتی برای بانوان، اظهار کرد: ما در کشور به دنبال راه‌اندازی مراکز اقامتی ویژه بانوان مصرف‌کننده هستیم تا بتوان آن‌ها را در آن مراکز نگهداری کرد تا شاهد رفتارهای پرخطر در جامعه نباشیم. در حقیقت این کلینیک محل مناسبی برای مشاوره مصرف‌کننده و افرادی که در محیط‌های پرخطر زندگی می‌کنند به شمار می‌رود.

 

وی افزود: مددکاران در این مراکز به ارائه خدمات رایگان می‌پردازند. همچنین در صورت نیاز به منازل مددجویان می‌روند خدماتی را که لازم دارند را در اختیار آن‌ها می‌گذارند که این موضوع حرکتی ارزشمند است. همچنین باید تلاش شود خدماتی که در این مرکز ارائه می‌شود به عنوان پایلوت عمل کند تا به صورت یک پروتکل خاص به کل کشور تبیین شود.

 

جزینی با بیان اینکه رسیدگی به اشتغال‌زایی بانوان از اهمیت به سزایی برخوردار است، تصریح کرد: مدیران امور بانوان و متولیان امر در استان‌ها باید به این موضوع اهتمام بیشتری داشته باشند و اقدامات لازم در این زمینه را مبذول کنند تا مشکلات کمتری را در خصوص اشتغال این افراد داشته باشیم، لذا افتتاح این کلینیک در استان می‌تواند آثار خوبی را برجای بگذارد، چرا که بسیاری از مصرف‌کنندگان یا از تمکن مالی برخوردار نیستند و یا اینکه تمایلی برای مراجعه به مراکز درمانی را ندارند که این مهم می‌تواند در راستای آموزش به این افراد تاثیرگذار باشد.

 

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر عنوان کرد: برای اینکه تغییر نگرشی نسبت به این قشر از جامعه رخ بدهد رسانه‌های محلی می‌تواند نقش قابل توجهی را در این زمینه ایفا کند، زیرا باعث افزایش آگاهی و دانش مردم می‌شود که در این راستا هشت برنامه تلویزیونی تهیه شده است تا مردم از آن‌ها استفاده کنند.

 

درادامه این مراسم، رییس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان جزو پاک‌ترین استان‌ها در زمینه موادمخدر است، یادآور شد: استان زنجان با داشتن چنین ویژگی می‌تواند برای سایر استان‌ها الگو باشد، چرا که این استان پایین‌ترین آمار ابتلا به اعتیاد را دارد که با تشویق این استان می‌توان ویژگی‌های خوب و مثبت را در سطح جامعه افزایش داد.

 

علیرضا بیگلری خاطرنشان کرد: در این کلینیک سه روان‌پزشک ماهر به همراه پرسنل خود ارائه خدمت خواهند کرد تا میزان رضایت‌مندی مردم را به مراتب افزایش دهند. در ضمن این مرکز اولین مرکز متادون درمانی (MMT) در زنجان است که در آن برای مددجویان خدماتی مانند آموزش، درمان و مشاوره‌های لازم ارائه می‌شود.

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

«استرس دست دوم» چیست و چگونه از آن در امان باشیم؟
روان‌شناس کودک: گاهی والدین با ارائه محتوای غیراخلاقی به کودکان آسیب می‌زنند
نظریه خانواده درمانی راهبردی(استراتژیک)جی هی لی
بیماری شما ریشه عصبی دارد یعنی چه؟
دیگر به جای «تهاجم فرهنگی» باید بگوییم «تجاوز فرهنگی»/«ساسی مانکن» از نظر روان‌شناختی بیمار است
چند نکته برای افرادی که شغل شان را دوست ندارند
تربیت فرزندان شادتر، چرا و چگونه؟
نقش خانواده در مراقبت از نوجوان مبتلابه اختلال "دوقطبی"
سکوت، قاتل خاموش زندگی‌مشترک
قم، شادترین استان کشور+جدول
کرونا با روانمان چه کرد؟
چرا کمال‌ گرایی، آدم را بیچاره می‌کند؟
دو بیگانه همدرد، از دو خویشاوند بی‌درد یا ناهم‌درد، با هم خویشاوندترند… علی شريعتی