يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - 1 Oct 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱ فروردين ۱۳۹۴ / ۱۱:۰۷
کد مطلب: 30017
۰
محل خورشید در آغاز بهار

تحلیل نجومی لحظه تحویل سال

به گزارش میگنا مسعود عتیقی درباره اتفاقات نجومی لحظه تحویل سال در گفتگو با مهر گفت: درساعت ۲:۱۵:۱۱ بامداد شنبه، در اولین روز بهار، نوروز ۱۳۹۴ آغاز می شود.
وی با بیان اینکه در زمان تحویل سال، مرکز خورشید به عنوان دایره ای در آسمان به نقطه اعتدال بهاری منطبق می شود، اظهار داشت: در این زمان طول روز و شب با هم برابری می کند که هرکدام دوازده ساعت هستند. البته با گذشت روزهای بهار، طول روز بیشتر و طبیعتا از طول شب کاسته می شود از این رو با این رویداد به تابستان نزدیک می شویم.
عتیقی گفت: نقطه اعتدال بهاری و اعتدال پاییز، دونقطه ای هستند که دوایر معدل النهار(استوای آسمان) و دایره البروج ( مسیر حرکت ظاهری خورشید بر روی کره آسمان) با یکدیگر زاویه بیست و سه و نیم درجه می سازند و یکی از این تقاطع ها، نقطه اعتدال بهاری است که بهارحادث می شود. البته تقاطع دیگر این تقاطع، نقطه اعتدال پاییزی است.

وی با بیان اینکه فصول در طرفین شمالی و جنوبی کره زمین عکس هم اتفاق می افتند، خاطر نشان کرد: هنگامی که بهار در ایران و نیمکره شمالی آغاز می شود، نیمکره جنوبی در آستانه فصل پاییز است.
عتیقی اظهار داشت: نقطه اعتدال بهاری که به علت حرکت تقویمی زمین، طی ۲۶هزار سال، در جهت عقربه های ساعت در فضا جابجا می شود، به استقبال مهر(خورشید) که خلاف جهت عقربه های ساعت در کره آسمان که ظاهرا جابجا می شود رفته و در نتیجه سال اعتدالی که از سال نجومی قدری کوتاهتر است، آغاز می شود.
به گفته وی در آغاز بهار، مهر تابان یعنی خورشید بین صور فلکی دلو و حوت و در حقیقت در ابتدای برج فلکی ماهی(حوت) قرار می گیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "