دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - 21 Jun 2021
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۴ / ۱۱:۲۱
کد مطلب: 30027
۱

بیماری قرن که شب ها به سراغ کودکان می‌رود

عمرانی متخصص گوش و حلق و بینی درگفتگو با باشگاه خبرنگاران بیان کرد : گوش دارای ساختاری سه بخشی است که عبارتند از بیرونی، میانی و داخلی.
-
شایع‌ترین علت بیماری گوش میانی در کودکان عفونت است که می‌تواندراه تنفسی فوقانی را مسدود کند همچنین سرماخوردگی های پیاپی می‌تواند منجر به این بیماری شود بیماری‌های گوش میانی می‌تواند به التهاب لوزه‌ی سوم شیپور اوستاش منتقل می‌شود لوله‌ی اوستاش راهی بین گوش و بینی در کنار لوزه سوم می‌باشد که در هر سو یک اوستاش موجود است که به پشت پرده گوش باز شد و آن را هوادار می‌کند.

وی درادامه افزود: اگر این راه عفونی شود و عفونت از ته گلو و بینی به گوش منتقل شود فرد دچار التهاب گوش میانی و سبب درد شدید در این ناحیه می‌شود همچنین فضای گوش میانی متورم و قرمز شده و پر از چرک و فشار را افزایش داده که دراین هنگام کودک به گوش درد مبتلا شده، گریه و بی‌قراری می‌کند که نیازمند درمان بهینه است و مراجعه به پزشک است در اغلب موارد پزشک آنتی بیوتیک را تجویز می‌کند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: به ندرت ممکن است بیماری‌های گوش میانی عوارض و عواقب جدی داشته باشد، اما در عین حال نباید به راحتی از کنار آن گذر کرد. پدر و مادر باید بدانند که اگر در یک دوره‌ی شش ماهه کودک 3 بار و یا بیشتر دچار عفونت حاد شودباید هر چه سریع‌تر بررسی و درمان شود چرا که به نظر می‌آید راه بین گوش و بینی به خوبی کار خود را انجام نمی‌دهند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

طلاق در کمین چه کسانی است؟
چرا بیماری‌های ذهنی مطالعه را دشوار می‌کنند؟
پاسخ به پنج سوال کلیدی درباره وسواس
رابطه اثربخش در مشاوره
والدین به تفاوت های ذهنی بچه ها احترام بگذارند
حرف و عمل ما چه زمانی هم‌خوانی دارد
ازدواج سفید چیست؟
آینده دخترانی با مادران بداخلاق؛ از بیماری روانی تا فرار
شیوه برخورد با افرادی که مدام در محیط کار ابراز وجود می‌کنند
شکست عصبی چیست و چگونه درمان می‌شود؟
بلایی که گوش دادن به موسیقی قبل از خواب به سرتان می‌آورد
آیا مشاوره روانشناسی راهی برای تسکین یا نصیحت های بی پایان است؟
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.