کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

این عامل خواب خوش شبانه را از شما سلب می‌کند

9 فروردين 1394 ساعت 0:29

افرادی که دچار عادات غذایی نادرست بوده و به وعده‌های غذایی خود به ویژه شام بی‌توجه هستند، در واقع خواب خوش شبانه را از خود سلب می‌کنند.


محسن عابدینی‌نیا روانپزشک در گفتگو باشگاه خبرنگاران گفت: داشتن خوابی آرام از جمله نیازهای اساسی انسان برای سلامتی جسم و روان است که البته بسیاری از مردم به دلیل عادات خود از داشتن خواب کافی و لذت بخش محروم هستند.
وی با اشاره به ارتباط نوع مواد غذایی مصرفی و وضعیت خواب، تاکید کرد: افرادی که دچار عادات غذایی نادرست بوده و به وعده‌های غذایی خود به ویژه شام بی‌توجه هستند، در واقع خواب خوش شبانه را از خود سلب می‌کنند.
عابدینی‌نیا تصریح کرد: در واقع نحوه و نوع غذا خوردن، نقش کلیدی در بهره مندی از یک خواب آرام و عمیق ایفا می‌کند. وی با بیان این که مصرف مواد غذایی تند نظیر سیر و فلفل و دیر شام خوردن می‌تواند خوابیدن را با مشکلاتی مواجه کند اظهار داشت: بهتر است مواد غذایی تند و تیز قبل از خواب مصرف نشوند و وعده شام نیز حداقل یک ساعت قبل از خوابیدن مصرف شود.
عابدینی خاطر نشان کرد: مصرف مواد غذایی نفاخ نظیر حبوبات و کلم و هم چنین نوشابه‌های گازدار و کافئین قبل از خواب، ممکن است کیفیت خواب را کاهش دهد.


کد مطلب: 30092

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/30092/این-عامل-خواب-خوش-شبانه-سلب-می-کند

میگنا
  https://www.migna.ir