يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - 3 Dec 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰ / ۱۹:۱۲
کد مطلب: 3014
۱
۱

آمار دانشجویان خوابگاه نشین/ نرخ اجاره بهای خوابگاههای دولتی

مهر:  رئیس صندوق رفاه دانشجویان آمار دانشجویان ساکن خوابگاه را 206 هزار نفر اعلام کرد و گفت: به دانشجویان خوابگاههای غیر دولتی قول می دهیم از مهر90 نرخ اجاره بهای خوابگاههای غیردولتی با نظر مشترک صندوق رفاه و تعاونی خوابگاه داران غیر دولتی تعیین شود.
206 هزار دانشجو در خوابگاه اسکان دارند کیوان مرادیان امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران در نشست خبری هفته خوابگاههای دانشجویی از اسکان 206 هزار دانشجو در خوابگاههای ملکی وزارت علوم و خوابگاههای استیجاری و خودگردان خبر داد و گفت: خوابگاههای ملکی متعلق به وزارت علوم است و خوابگاههای استیجاری خوابگاههایی هستند که صندوق رفاه دانشجویان ودیعه آن را تامین و خوابگاههای خودگردان نیز صد در صد مربوط به بخش خصوصی است. رئیس صندوق رفاه دانشجویان از به کارگیری یک هزار و 174 ساختمان خوابگاهی در داخل یا خارج محوطه دانشگاه برای اسکان دانشجویان خبر داد و گفت: 838 دستگاه ساختمان خوابگاه ملی، 185 دستگاه ساختمان استیجاری و 151 خوابگاه خودگردان تحت نظارت دانشگاه برای اسکان دانشجویان به کار گرفته شده اند. اسکان بیش از 60 درصد متقاضیان خوابگاه مرادیان از اسکان بیش از 60 درصد متقاضیان خوابگاههای دانشجویی خبر داد و گفت: 40 درصدی که خوابگاه ندارند بیشتر بومی هستند و مشکل اسکان ندارند، از طرفی نیز در بحث وام مسکن هیچ محدودیتی نداریم لذا مشکل جدی در زمینه پاسخگویی به دانشجویان متقاضی اسکان وجود ندارد. میزان وام های مسکن وی با اعلام میزان وام های مسکن برای دانشجویان مجرد و متاهل گفت: وام مسکن برای متاهلین در تهران ماهانه 150 هزار تومان، برای متاهلین در 5 شهر بزرگ غیر تهران ماهانه 120 هزار تومان، برای متاهلین در سایر شهرستانها ماهانه 100 هزار تومان است و دانشجویان مجرد در تهران یا خارج از تهران ماهانه می توانند 50 هزار تومان وام مسکن دریافت کنند این در حالی است که در پایان سال 88 این رقم معادل 20 هزار تومان بود که اکنون با افزایش 150 درصدی روبرو شده است. مرادیان با اعلام میزان وام ودیعه مسکن در تهران و خارج از تهران برای دانشجویان متاهل و مجرد گفت: ودیعه مسکن برای متاهلین در تهران 5 میلیون تومان، در شهرهای بزرگ 4 میلیون تومان و در سایر شهرستانها 3 میلیون و 300 هزار تومان است. همچنین ودیعه مسکن برای مجردها در تهران 2 میلیون تومان، برای مجردها در شهرهای بزرگ یک و نیم میلیون تومان و در سایر شهرستانها برابر یک میلیون تومان است. رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ارائه گزارشی درباره کمک های خیرین خوابگاه ساز در سال 89 گفت: 48 نفر از خیرین اعم از حقیقی یا حقوقی در سال 89 به میزان 160 میلیارد ریال برای احداث خوابگاهها کمک کرده یا برای مشارکت در پروژه های خوابگاهی یا اهدای زمین اقدام کردند. مرادیان در اعلام اجاره بهای خوابگاههای غیر دولتی نیز گفت: به طور میانگین در سطح کشور اجاره بهای خوابگاههای غیر دولتی ماهانه 50 تا 70 هزار تومان است اما از مهرماه تعاونی خوابگاه داران غیر دولتی با هماهنگی صندوق رفاه دانشجویان قرار است نرخ اسکان در خوابگاههای غیر دولتی را تعیین کنند. جزئیات نرخ اجاره بهای خوابگاههای دولتی وی در اعلام اجاره بهای خوابگاههای دولتی در هر ترم بر اساس ظرفیت اتاقها گفت: اجاره بهای اسکان در اتاق های یک و دو نفره به صورت نقدی در هر ترم برابر 86 هزار تومان، اتاق های 3 و 4 نفره 64 هزار تومان، اتاق های 5 و 6 نفره 60 هزار تومان، اتاق های 7 و 8 نفره 51 هزار و 800 تومان و اتاق های 9 نفره به بالا 43 هزار و 200 تومان است البته این هزینه ها مربوط به زمانی است که دانشجو آن را نقدی پرداخت کند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فریدونی
آیا برای دانشجویان پیام نور وعلمی کاربردی در تهران خوابگاه هست شهریه چقدر؟
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...