جمعه ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - 22 Sep 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۴ / ۰۱:۰۱
کد مطلب: 30164
۰
یک روانشناس مطرح کرد:

روش‌هایی که برونگرایی را در شما تقویت می کند

روش‌هایی که برونگرایی را در شما تقویت می کند
به گزارش میگنا فاطمه منفرد پویا روانشناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به خصوصیات افراد برونگرا اظهار کرد: برونگرایی و درونگرایی اصطلاحاتی بوده که کاملا متناقض یکدیگر هستند در اصل برونگرایی فرار نامعقول و غیرمنطقی از نفس و نمایش دادن احساسات( هیجان های شدید) در جمع است.

وی ادامه داد: در درونگرایی شخص عقب نشینی به دنیای درون دارد و در این حالت خیالبافی جانشین واقع بینی می شود اشخاصی که درون گرا هستند می دانند که برای اجتماعی تر شدن و پیشرفت آنها این روحیه به هیچ وجه خوب نیست.

منفردپویا عنوان کرد: شخص برای آنکه از حالت درونگرایی خارج شود و به برون گرایی تمایل یابد بهتر است نگرانی از اینکه چگونه باب گفت و گو را با دیگران باز کند نداشته باشد و با گروه های مختلف مردم راحت باشد، از ملاقات با دیگران ترس و واهمه نداشته باشد برای شروع برون گرایی بهتر است با دیگران معاشرت داشته باشید و وقت خود را با آنها بگذرانید برای این کار خوب است که به دنبال فعالیت‌های گروهی مورد علاقه خود بگردید.

روانشناس تصریح کرد: برای اجتماعی تر شدن، در مرحله بعد بهتر است که حریم خصوصی خود را محدود کنید هنر خوب صحبت کردن را یاد بگیرید همین که بتوانید در حد چند کلمه نظرات و احساسات خود را بیان کنید اعتماد به نفس شما برای برخورد با موقعیت های اجتماعی افزایش می یابد.

وی در پایان در خصوص برون گرایی بیان کرد: مطالعه کتاب های مختلف بیشتر شما را کمک می کند انسان در هنگام رویارویی با مشکلات و اتفاقات به طور ناخودآگاه احساس افسردگی و درون گرا بودن دارد و این حالت باعث می شود که فرد بیشتر غمگین شده و سکوت اختیار کند فرد از این حالت خود خوشحال و راضی نبوده و مایل است که سکوت خود را بشکند و زندگی پر از انرژی و شادی را تجربه کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
علی فتحی آشتیانی، رئیس جدید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره شد
با ترس هات روبرو شو! آدم ها رو ببخش! یک راه حل جدید بساز! هدف هات رو مشخص کن! آدم هایی که ازت متنفر هستند رو فراموش کن! ذهنت رو آزاد کن!