يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - 3 Dec 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۴ / ۰۸:۵۱
کد مطلب: 30168
۰

ویکی‌پدیای نورون‌ها طراحی شد

ویکی‌پدیای نورون‌ها طراحی شد

میگنا: این سایت اینترنتی با آدرس www.neuroelectro.org به تسریع در پیشرفت تحقیقات علوم اعصاب با ارائه یک منبع متمرکز برای جمع‌آوری و مقایسه داده‌ها در مورد عملکرد عصبی کمک خواهد کرد.

نورون‌های درون مغز می‌توانند بسته به ویژگی‌های فیزیکی و کاربردی‌شان، به 300 نوع مختلف تقسیم شوند. محققان برای چندین دهه به بررسی عملکرد و ویژگی‌های انواع مختلف نورون‌ها پرداخته‌اند که داده‌های بدست‌آمده در هزاران مقاله در کتابخانه‌های علمی پراکنده شده‌اند.

 محققان کارنگی ملون از روش داده کاوی برای جمع‌آوری و سازمان‌دهی این داده‌ها به روشی استفاده کرده‌اند که برای نخستین‌بار، شیوه‌های جدید تحلیل را ممکن می‌سازد.

 محققان بیش از 10 هزار مقاله منتشر شده را که حاوی داده‌های فیزیولوژیکی در مورد چگونگی واکنش نورون‌ها به ورودی‌های مختلف بودند، انتخاب کردند. آن‌ها از الگوریتم‌های داده کاوی برای خوانش هر مقاله استفاده کردند. این نرم‌افزارها به شناسایی بخش‌هایی از هر مقاله می‌پرداختند که نوع نورون مورد بررسی را معرفی کرده و سپس اطلاعات الکتروفیزیولوژیک مرتبط با ویژگی‌های آن نورون را جدا می‌کرد.

 

این الگوریتم همچنین اطلاعات در مورد چگونگی تکمیل هر تجربه در مقالات انتخابی را بازیابی کرده و داده‌ها را اصلاح می‌کرد. در کل، محققان توانستند نزدیک به 100 نوع مختلف نورون را جمع‌آوری و استانداردسازی کنند.

 

از آنجایی که این اطلاعات توسط داده کاوی بدست آمده، محققان دریافتند که ممکن است این اطلاعات حاوی اشتباهاتی مرتبط با استخراج و استاندارد‌سازی باشد. محققان بیشتر داده‌ها را تائید کرده‌اند، اما همچنین مکانیزمی را طراحی کرده‌اند که به کاربران سایت اجازه می‌دهد داده‌ها را برای ارزیابی بیشتر پرچم‌گذاری کنند. کاربران همچنین می‌توانند مشابه ویکی‌پدیا، داده‌های جدید را با حداقل مداخله از سوی مدیران سایت، به مطالب اضافه کنند.

 

در نهایت این سایت به محققان اجازه خواهد داد تا گروه‌های نورونی را که ویژگی‌های فیزیولوژیکی مشابه دارند،‌ شناسایی کرده و درک بهتری از چگونگی عملکرد نورون‌ها بدست بیاورند.

 

شرحی از اطلاعات موجود در این سایت و برخی از تحلیل‌هایی که می‌تواند با استفاده از آن انجام شود، در مجله Neurophysiology منتشر شده است.

 

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.