سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - 6 Jun 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ / ۱۶:۵۳
کد مطلب: 30670
۱

«یونسکو» متخصصان جوان را جذب می کند/ شرایط داوطلبان

«یونسکو» متخصصان جوان را جذب می کند/ شرایط داوطلبان
به گزارش مهر، برنامه متخصصان جوان یونسکو با هدف بهبود توزیع جغرافیایی کارکنان دبیرخانه یونسکو از طریق جذب افراد متخصص جوان تدوین شده است.

کمیسیون‌های ملی یونسکو در کشورهای عضو سازمان می توانند ۱۵ نفر داوطلب واجد شرایط را به یونسکو معرفی کنند. این انتخاب و معرفی بر مبنای معیارهای اعلام‌شده از طرف یونسکو انجام می‌شود.

داوطلبان باید دارای شرایط اعلام شده باشند.

سن آنها تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵ حداکثر ۳۲ سال باشد. یعنی متولد سال ۱۹۸۳ باشند. دارنده مدرک عالی دانشگاهی و بهتر است در یکی از حوزه‌های زیر تخصص داشته باشند یا مدرک دانشگاهی‌شان در یکی از حوزه‌های:
آموزش: برنامه‌ریزی آموزشی، آموزش تطبیقی، اصول اصلاحات در آموزش، مدیریت منابع انسانی، مدیریت تجاری (Business Administration)،
علوم طبیعی: علوم طبیعی زیست محیطی
،
علوم انسانی و اجتماعی: علوم انسانی و اجتماعی (دگرگونی‌های اجتماعی، سیاست‌گذاری، جوانان و گفتگوی بین فرهنگی
فرهنگ: حقوق بین‌الملل،
ارتباطات و اطلاعات: علوم اطلاعاتی یا ارتباطی،
روابط خارجی: روابط بین‌الملل، علوم سیاسی،
حقوقی: حقوق بین‌الملل، حقوق قراردادها، حقوق تجاری یا اداری

مدیریت مالی: مالی، حسابداری، حسابرسی باشند.

تسلط کامل به زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشند. مسلط بودن بر این دو زبان کاری یونسکو نیز بسیار خوب است. علاوه بر این موارد داوطلبان بر اساس شایستگی، داشتن دستاوردهای کاری مهم و تعهد به رسالت یونسکو انتخاب می‌شوند. داشتن تجربه کار تخصصی اهمیت دارد، اما ضرورت ندارد.

امسال بخش مدیریت منابع انسانی یونسکو از داوطلبان منتخب می‌خواهد تا در چارچوب برنامه صرفه‌جویی در کاغذ سازمان، فرم‌های آنلاینی را که فقط برای این برنامه تهیه شده است تکمیل کنند. داوطلبان منتخب، مصاحبه آنلاین نیز خواهند داشت و پس از آن با گروهی که از میان برگزیدگان انتخاب شده‌اند، برای مرحله نهایی مصاحبه می شوند. 

افراد انتخاب‌شده برای مدت یک‌سال در پست p۱/p۲ به عنوان کارمند دائم یونسکو در سازمان مشغول به‌کار می‌شوند. البته دوره استخدامی در دفترهای منطقه‌ای یا مقر یونسکو می‌تواند از یک‌سال هم بیشتر باشد. سال اول به فراگیری اطلاعات در مورد یونسکو و نظام ملل متحد و همین‌طور فراگیری مهارت‌های لازم برای کار در حوزه‌های مختلف فعالیت یونسکو سپری می‌شود.

تجدید قراردادها به نتیجه ارزیابی فعالیت این افراد در ۹ ماه شروع کارشان بستگی دارد. در صورت مثبت‌بودن این ارزیابی، قراردادها تمدید می شود و آنان به عنوان کارمند عادی یونسکو تلقی می‌شوند.

داوطلبان واجد شرایط می توانند شرح سوابق علمی- تجربی خود را (حداکثر سه صفحه) به همراه اسکن تصویر صفحه اول شناسنامه، تصویر آخرین مدرک تحصیلی و یک صفحه توضیح در خصوص علاقه‌مندی آنها به این برنامه (به زبان انگلیسی یا فرانسه) و مدرکی معتبر دال بر تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و یا هر دو را به کمیسیون ملی یونسکو- ایران حداکثر تا اول تیر ۱۳۹۴ ارسال کنند.

مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

انواع فوبیا و ترس‌هایی که باید درمان آن را جدی بگیرید
پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟
مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "