چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - 27 Sep 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ / ۰۹:۲۲
کد مطلب: 31030
۱

تاثیر هورمون‌ها بر روی تصمیم گیری‌های زنان

تاثیر هورمون‌ها بر روی تصمیم گیری‌های زنان
هر از گاهی تحقیقی انجام می‌شود که در آن صحبت از تأثیر هورمون‌های زنان به روی انتخاب‌ها، تصمیم‌گیری‌ها و علایق ایشان است.در زیر به پنج مورد از این تأثیرات اشاره می‌کنیم:
-
-
-
-

تأثیر افزایش یا کاهش هورمون‌ها به روی میل جنسی

بنا بر تحقیقاتی که در 25 آوریل 2015 منتشر شد، دانشمندان اعلام کردند که سطح هورمون‌های استروژن و پروژسترون در بانوان میزان میل جنسی ایشان را تعیین می‌کند. محققان دریافتند که استروژن میزان میل جنسی را افزایش داده و برعکس پروژسترون آن را کاهش می‌دهد. این در حالی است که تستسترون تأثیر خاصی به روی این میل ندارد.


تأثیر مصرف قرص‌های هورمونی ضدبارداری بر ذائقه خانم‌ها

در تحقیقاتی که در انگلیس بر روی 18 خانم صورت گرفت مشخص شد بانوانی که از لحاظ تمایلات جنسی سالم هستند، با خوردن قرص ضدبارداری، بیشتر به مردانی تمایل نشان می‌دهند که صورت‌های ظریف‌تری دارند. این گروه از زنان قبل و بعد از خوردن قرص مورد ارزیابی قرار گرفتند. همگی ایشان قبل از خوردن قرص به مردانی که صورت و بدنی عضلانی و به قولی مردانه‌تر داشتند، تمایل بیشتری نشان می‌دادند.

نوسان در گزینش و رای دادن

طی تحقیقات صورت گرفته در اکتبر 2012، سی ان ان گزارش داد که خانم‌ها در زمان تخمک گزاری نامزدان انتخاباتی لیبرال‌تری را بر می‌گزینند زیرا به دید ایشان این افراد "جذاب‌تر” می‌آمدند. البته مردم به این داستان اعتراض کردند که سبب شد سی ان ان آن را از خبرهای خود حذف کند.

نوسان در انتخاب شغل

تحقیقات انجام‌شده در سپتامبر 2011 نشان داد که هورمون‌های جنسی می‌تواند عملکرد شغلی افراد را مشخص نماید. محققان جوانان مبتلا به هیپرپلازی مادرزادی آدرنال (CAH)، یک بیماری ژنتیکی ناشی از قرار گرفتن بیش از اندازه جنین در معرض هورمون‌های مردانه، و نیز خواهر یا برادر ایشان که مبتلا به این بیماری نبوده‌اند را مورد بررسی قرار داده و دریافتند که خانم‌های مبتلا، بیشتر به اشیاء علاقه داشتند درصورتی که خانم‌هایی که به هیپرپلازی مادرزادی آدرنال مبتلا نیستند به انسان‌ها تمایل دارند. هورمون‌های زنانه بیشتر شما را به کار کردن با انسان‌ها وا می‌دارد. این در حالی است که هورمون‌های مردانه از شما دانشمند می‌سازد. البته در نظر داشته باشید، خانم‌های بسیاری وجود دارند که به اشیاء علاقه‌مند هستند، اما به هیپرپلازی مادرزادی آدرنال مبتلا نیستند.
تاثیر هورمون‌ها بر روی تصمیم گیری‌های زنان

علاقه به شیطنت‌های پسرانه

همان‌گونه که گفته شد زمانی که قرص مصرف می‌کنید، مردان جذاب‌تر و ظریف‌تر را بیشتر می‌پسندید.  اما هورمون‌های شما می‌تواند سبب شود تا به شیطنت‌های پسرانه نیز علاقه‌مند شوید. بنا بر تحقیقات صورت گرفته در ماه می 2012، چرخه قاعدگی ممکن است گاهی باعث شود که خانم‌ها دوست داشته باشند مثلاً مانند پسرهای بد با موتور در محله ولگردی کنند. همان‌گونه که اشاره شد در زمان تخمک‌گذاری خانم‌ها به مردان جذاب‌تر بیشتر از مردان معقول‌تر جذب می‌شوند (البته معیار جذابیت و معقولی برای افراد متفاوت است).
-
نيكو
مرجع : سايت خبری برترين ها
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن