يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - 12 Jul 2020
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ / ۰۰:۴۰
کد مطلب: 31443
۰

30 درصد زوج‌ها به يک فرزند بسنده کرده‌اند

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر میانگین طلاق در کشور 21 درصد است.

 

دکتر محمود گلزاری در نخستین گردهمایی مشترک معاونان و مدیران ستادی و استانی وزارت ورزش و جوانان که در مشهد برگزار شد، به وجود 11 میلیون و 240 هزار مجرد زیر 35 سال در کشور اشاره و اضافه کرد: میانگین طلاق در کشور 21 درصد است و در برخی از مناطق تهران این آمار تا 50 درصد نیز افزایش می‌یابد.

 

وی ادامه داد: نگاه وزارت ورزش و جوانان به حوزه جوانان یک نگاه بسیار ویژه است؛ باید نهادهای مختلف حاکمیتی توجه بیشتری به حوزه جوانان داشته باشند.

 

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه طرح‌های بسیار زیادی برای حل مشکلات جوانان در این وزارتخانه در حال اجراست، تصریح کرد: نگاه ویژه‌ای برای حل مشکلاتی مانند اشتغال، سلامت، مسکن و ازدواج جوانان به وجود آمده است.

 

گلزاری به 23 میلیون جوان کشور اشاره کرد و گفت: باید از وجود این ظرفیت برای ارتقاء کشور در جهت منافع ملی استفاده کرد.

 

وی به آمار نگران‌کننده اعتیاد جوانان به موادمخدر اشاره کرد و گفت: در شرایط فعلی طبق آمار بیش از سه میلیون جوان دچار اعتیاد به موادمخدر هستند و 45 درصد زندانیان را این قشر تشکیل می‌دهند.

 

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه سن اعتیاد در کشور پایین آمده است، تصریح کرد: بعد از مواد مخدر، سرقت و خشونت بیشترین جرائمی هستند که توسط جوانان در کشور انجام می‌شوند.

 

گلزاری با اشاره به اینکه بیش از 30 درصد متأهلین به داشتن یک فرزند بسنده کرده‌اند، تصریح کرد: سالانه 160 هزار طلاق در کشور انجام می‌شود که 60 درصد آن را زنان مطلقه زیر 30 سال تشکیل می‌دهند.

 

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: پسران مهم‌ترین مشکل خود را اشتغال و دختران نیز مهم‌ترین مشکل خود را عدم پیدا شدن فرد مناسب برای تشکیل یک زندگی مشترک عنوان کرده‌اند.

 

رونمایی از 30 مرکز مشاوره تخصصی ازدواج؛ به زودی

 

 

وی به برنامه‌ریزی گسترده این وزارتخانه برای ایجاد برنامه‌های مناسب در حوزه اوقات فراغت جوانان اشاره و اظهار کرد: به زودی از 30 مرکز مشاوره تخصصی ازدواج رونمایی می‌شود.

 

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: با توجه به تمام محدودیت‌هایی که وجود داشته طی دو سال اخیر چند برابر گذشته فعالیت داشته‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان در حوزه تفکیک است، تصریح کرد: این موضوع با نگاه ویژه معاون اول رییس جمهوری در حال پیگیری است.

 

گلزاری با اشاره به اینکه مدیران‌کل استان‌ها باید در حوزه جوانان فردی قدرتمند را انتخاب کنند، گفت: باید ارتباط مدیران با ستاد ساماندهی در وزارت بیشتر شود و خود مدیران به صورت فعال در این حوزه‌ها ورود پیدا کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت‌های موجود در شورای عالی جوانان استفاده کنیم زیرا این شورا تصمیمات بسیار حساسی را در حوزه جوانان اتخاذ خواهد کرد.

 

مرجع : خبرگزاری ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ویژگی‌های رواندرمانگر ممتاز
نگاهی به نظریه فرانکل در روانشناسی دین
چه کنیم قضاوت دیگران برایمان مهم نباشد؟
بازار مکاره مشاوره‌های مجازی
ترامپ مانند دوران کودکی به دنبال جلب توجه است
نور خیابان بر خواب و سلامت روان نوجوانان تاثیر دارد
شرحی بر نظریه های رشد اخلاقی
چه کسانی احساس «شرم سمی» دارند؟
درباره‌ هورمون نوراپی‌نفرین و فواید آن
بدن های رنجیده
ارثی به جامانده از اجداد: خجالتی و کم رو بودن
فوق‌ تخصص بیماری‌های عفونی: ماسک پارچه‌ای بزنید؛ همین!
شاید باورتون نشه اما دنیا به کوچک‌ترین خوبی‌های شما نیاز داره، خوب بمونید.