دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 2 Oct 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ / ۱۶:۲۰
کد مطلب: 31595
۰
رئیس انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی:

ارتباط دندان های شکسته و افت تحصیلی کودکان

ارتباط دندان های شکسته و افت تحصیلی کودکان
به گزارش مهر، دکتر ابراهیم امین صالحی گفت: در صورت شکسته شدن دندان کودک براساس ضربه و یا سانحه بهتر است بلافاصله دندان را داخل بزاق دهان خود کودک و یا سرم فیزیولوژی قرار داده و در کوتاه ترین زمان ممکن به دندانپزشک مربوطه برسانند و هر چقدر که این زمان کوتاه تر باشد موفقیت درمان بیشتر است.

وی شکستگی دندان بچه ها را به دو حالت عنوان کرد و افزود: گاهی شکستگی به گونه ای است که دندان با ریشه در می آید و گاه بر اثر ضربه قسمتی از دندان شکسته می شود که بهتر است آن قسمت شسته شود و در بزاق کودک و یا سرم فیزیولوژی قرار گیرد زیرا نباید آن بخش شکسته دندان خشک شود چون در صورت خشک شدن شکننده و قابل استفاده نخواهد بود.

رئیس انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران، گفت: می توان آن قسمت شکسته دندان را با باندینگ های مخصوص سر جای خود قرار داد ولی اگر این کار انجام نشود ممکن است کودک از نظر روانی تحت تاثیر حس های منفی قرار گیرد. خیلی از بچه هایی که دچار شکستگی دندان می شوند به دلیل مسخره شدن توسط همکلاسی های خودشان دچار افت تحصیلی شده و منزوی می شوند. در حقیقت درست کردن دندان شکسته برای زیبایی نیست چرا که بچه به آن نیازدارد و در صحبت کردن تاثیر منفی می گذارد به گونه ای که کلمات را نمی تواند درست بیان کند و دوستانش مسخره اش می کنند ولی می توان با مراجعه به دندانپزشک ترمیمی بدون اینکه به دندان های دیگر صدمه ای وارد شود، دندان شکسته را ترمیم و بازسازی کرد.

وی توصیه کرد در صورت بروز چنین مشکلی با مراجعه به دندانپزشک ترمیمی می توان دندان شکسته کودک را بدون آنکه صدمه اضافه ای به بافت آن وارد شود با استفاده از باندینگ ها و مواد چسبنده دندان شکسته ترمیم می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!