کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

حامی بیماران کلیوی درگذشت + پيام تسليت وزير

7 تير 1394 ساعت 14:18

مصطفی قاسمی حامی بیماران کلیوی و رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی پس از سالها تحمل درد و رنج دیالیز، درگذشت.


معاون ارتباطات و امور بین الملل انجمن حمایت از بیماران کلیوی در گفت وگو با ایرنا در این باره اظهار داشت: ظهر جمعه گذشته مصطفی قاسمی رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی کشور پس ازسالها تحمل درد و رنج دیالیز روی تخت بیمارستان چشم از جهان فرو بست.

داریوش آرمان ادامه داد: وی از بنیانگذاران و موسسین انجمن بیماران کلیوی کشور بود که سالها برای پیشبرد اهداف انجمن صادقانه تلاش کرد.

به گفته وی، قاسمی سه بار تحت عمل جراحی پیوند کلیه قرار گرفته بود؛ اما از چندی قبل سومین پیوند کلیه او نیز پس زده بود.

براساس این گزارش، حامی بیماران کلیوی بخاطر مشکلات قلبی و کلیوی به طور اورژانسی به بیمارستان پارس منتقل شد اما متاسفانه تلاش های پزشکان برای نجات جان وی بی اثر ماند.
-

-
پیام تسلیت وزیر بهداشت در پی درگذشت رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی پیامی درگذشت مصطفی قاسمی، موسس و رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران را تسلیت گفت.
به گزارش وب‌دا، در پیام دکتر سیدحسن هاشمی آمده است:
« انالله و اناالیه راجعون

درگذشت برادر ارجمند جناب آقای مصطفی قاسمی، مؤسس و رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران را به خانواده محترم، هیئت مدیره انجمن و بیماران کلیوی کشور تسلیت عرض می‌نمایم. ایشان با تلاشی مثال زدنی از سال 1359 ضمن مشارکت در برنامه‌های درمانی نظام جمهوری اسلامی ایران، با راه‌اندازی یکصد و هفتاد شعبه انجمن در سطح کشور، سهم بسزایی در ساماندهی امور بیماران کلیوی داشتند و در این مسیر، با فعالیت مؤثر در عرصه مدیریت پیوند از دهنده زنده و مشارکت در برنامه گسترش پیوند از افراد دچار مرگ مغزی، کمک شایانی به کاهش آلام این گروه از بیماران نمودند.
با امید ادامه یافتن راهی که آن برادر گرامی پیمود، از درگاه پروردگار مهربان برای بازماندگان، صبر و اجر و برای آن مرحوم، غفران الهی آرزومندم.»


کد مطلب: 31731

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/31731/حامی-بیماران-کلیوی-درگذشت-پيام-تسليت-وزير

میگنا
  https://www.migna.ir