پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - 30 Mar 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ / ۰۸:۴۵
کد مطلب: 31965
۱

حساسیت هایی که این خوردنی خوشمزه ایجاد می‌کند

محمد حسین عزیزی تبریز زاده، دانشیار دانشگاه تربیت مدرس در رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران گفت: کهیر زدن و خارش پوست و حالت تهوع و سردرد و استفراغ و درد معده از علائم شایع در حساسیت به تخم مرغ است.
البته در برخی افراد، مخصوصا کودکان، واکنش بدن نسبت به پروتئین موجود در تخم مرغ حادتر می‌باشد و با سرفه‌های شدید و عطسه همراه است.
وی خاطر نشان کرد: برخی افراد در سنین کودکی دچار این نوع آلرژی می‌شوند که دقیقا نمی‌دانند به چه ماده‌ای حساسیت دارند، زیرا برخی افراد به پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ و برخی دیگر به زرده‌ی آن حساسیت دارند و به طور کلی حدود 1500 نوع ماده حساسیت زا وجود دارد که با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی و با انجام دادن آزمایشات خاص قابل تشخیص می‌باشد، شناخت نوع حساسیت و تجویز داروی مناسب آن از نکات مهم است که در کنترل بیماری موثر است.
وی گفت: موادی مانند کیک خانگی و سس مایونز نیز که در تهیه آن‌ها از تخم مرغ استفاده می‌شود هم حساسیت زا هستند و افرادی که دچار این عارضه هستند، باید از این مواد در سبد غذایی خود کمتر استفاده کنند.
عزیزی تصریح کرد: البته با مصرف کمتر از تخم مرغ و فرآورده‌های آن می‌توان حساسیت را به مرور زمان کاهش داد، اما تشخیص به موقع در بهبود این نوع از حساسیت کمک شایانی می‌کند.
وی در پایان گفت: انواع و اقسام مواد پروتئین دار مانند گوشت و مرغ و لبنیات و دانه‌های روغنی می‌توانند جایگزین تخم مرغ شوند و باحذف این ماده غذایی می‌توان با بسیاری از مواد دیگر کمبود آن را جبران کرد. عزیزی تصریح کرد: البته با مصرف کم از تخم مرغ و فرآورده‌های آن می‌توان حساسیت را به مرور زمان کاهش داد اما تشخیص به موقع در بهبود آن کمک شایانی می‌کند.
وی در پایان گفت: انواع و اقسام مواد پروتئینی مانند گوشت و مرغ و لبنیات و دانه‌های روغنی می‌توانند جایگزین تخم‌مرغ شوند و باحذف این ماده غذایی با مواد بسیاری می‌توان کمبود آن را جبران کرد.
وی خاطر نشان کرد: برخی افراد در سنین کودکی دچار این نوع آلرژی می‌شوند که دقیقا نمی‌دانند به چه ماده‌ای حساسیت دارند زیرا برخی افراد به Pro موجود در سفیده تخم مرغ و برخی دیگر به زرده آن حساسیت دارند و کلا حدود 1500 نوع ماده آلرژی‌زا وجود دارد، که با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی با آزمایشات خاص قابل تشخیص می‌باشد، شناخت نوع حساسیت و تجویز داروی مناسب آن از نکات مهم است که در کنترل بیماری موثر است.
وی گفت: موادی مانند کیک و سس مایونز نیز که در تهیه آن‌ها از تخم مرغ استفاده می‌شود هم حساسیت زا هستند و افرادی که دچار این عارضه هستند باید از این مواد در سبد غذایی خود کمتر استفاده کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

«اهمال‌کاری تحصیلی» و عوامل موثر بر بروز آن
این علائم نشان‌دهنده اختلال تغذیه است
چگونه از زندگی پس از بازنشستگی لذت ببریم؟
خودکشی می‌تواند در میان نوجوانان واگیر شود
از سندرم قلب تعطیلات چه می‌دانید؟
پیامدهای مخرب مقایسه کردن بر روح و روان کودکان
۴ تکنیک موثر در مواجهه با رفتار بد کودک
ویژگی‌های یک برنامه‌ریزی موفق چیست؟!
آیا ۶ ساعت خواب شبانه کافی است
درمان راه حل مدار اضطراب اجتماعی
تفاوت‌های اختلال دوقطبی و اختلال شخصیت مرزی
قاطعیت در تصمیم‌گیری و یا انعطاف پذیری؛ کدام راه‌حل بهتری است؟!
با ترس هات روبرو شو! آدم ها رو ببخش! یک راه حل جدید بساز! هدف هات رو مشخص کن! آدم هایی که ازت متنفر هستند رو فراموش کن! ذهنت رو آزاد کن!