پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - 2 Feb 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۴ / ۱۶:۲۱
کد مطلب: 32003
۰

پذیرش بدون کنکور دانشجویان ارشد و دکتری در دانشگاه امیرکبیر

به گزارش ایسنا، مهندس سیدنا در نشست خبری که صبح امروز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، با تاکید بر اینکه تقویت دوره‌های کارشناسی جزو برنامه‌های دانشگاه امیرکبیر است، در مورد برنامه‌های دانشگاه برای دانشجویان استعداد درخشان، گفت: یکی از اقدامات دانشگاه برای این دانشجویان، فراهم کردن امکان تحصیل همزمان در دو رشته بود. از سال 76 تاکنون بیش از 1000 درخواست از طرف دانشجویان برای تحصیل همزمان در دو رشته دریافت کرده‌ایم و تاکنون 331 نفر در دو رشته همزمان فارغ‌التحصیل شده‌اند.

وی با بیان اینکه اکنون 226 دانشجوی فعال دو رشته‌ای در دانشگاه حضور دارند، در مورد شرایط تحصیل در دو رشته توضیح داد: معدل دانشجویانی که می‌خواهند در دو رشته به صورت همزمان تحصیل کنند در سه ترم اول باید 17 و در ترم چهار باید بالای 17 باشد. همچنین امکان تغییر رشته برای دانشجویان استعداد درخشان امیرکبیر فراهم است.

مدیرکل استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی امیرکبیر از انعقاد قراردادی بین دانشگاه امیرکبیر و بنیاد علمی امیرکبیر خبر داد و گفت: دانشگاه برای جذب رتبه‌های برتر قراردادی را با بنیاد امیرکبیر امضا کرده و به دانشجویانی که این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند بورس تعلق می‌گیرد.

سیدنا در پایان خاطرنشان کرد: میزان این بورس برای رتبه‌های زیر 100 آزمون کارشناسی کنکور سراسری ماهیانه 500 میلیون ریال، برای رتبه‌های 100 تا 200 سه میلیون ریال، برای رتبه‌های اول تا سوم المپیاد علمی دانشجویی کشور ماهیانه پنج میلیون ریال و برای دانش‌آموزانی که مدال طلای المپیک را کسب کرده‌اند ماهیانه سه میلیون ریال است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

عادات روزانه کارشناسان حوزه شادی
چرا نمی‌توانیم تمرکز کنیم؟
مزایا و معایب زندگی با خانواده همسر
اعتیاد تکنولوژیک؛ گزارشی پیرامون اعتیاد به تلفن همراه,
روان خود را با چه کسی خوب کنیم؟
آیا مادری‌کردن می‌تواند نوعی طغیان باشد؟
اضطراب وجودی و روانشناسی وجود نگر
عملکرد نورون‌های آینه‌ای در زندگی  
درمان وابستگی شدید کودک به مادر
چگونگی مراقبت از دانش آموزان در برابر آسیب های اجتماعی
چرا باید عزت نفس داشته باشیم؟
۵ اشتباه والدین در برخورد با نوجوانان
سلامتي هميشه با دارو بدست نمياد بيشتر اوقات از آرامش خيال آرامش قلب و روح مياد سلامتي با خنده و عشق مياد