سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - 24 May 2022
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۴ / ۱۷:۱۵
کد مطلب: 32010
۱

بچه ها باید بازی های هیجان انگیز و پرمخاطره را تجربه کنند

تحقیقات اخیر در ارتباط با فعالیت های خارج از خانه بر روی کودکان نشان می دهد بازی های هیجان انگیز و پرمخاطره در کودکان، عکس العمل آنها را در برابر خطرها بهبود می بخشد و در نتیجه کودک استقلال بیشتری در آینده خواهد داشت.

منظور از بازی های هیجان انگیز فعالیت هایی از قبیل بالا رفتن از درخت، پرش از ارتفاع، دوچرخه سواری در تپه ها و یا بازی در کنار آب و سنگ است.

نتایج یک مطالعه در کانادا نشان می دهد ۸۱ درصد از خانواده هایی که کودکان ۱۰ الی ۱۲ ساله دارند نگران خطرهای احتمالی و دزدیده شدن کودکانشان هستند، در صورتی که آمار آدم ربایی در کانادا یک نفر در ۱۴ میلیون نفر است. طبق یک مطالعه آماری در کشور نیوزلند، از بین ۳۱۰۰۰ کودک در مدت ۲.۵ سال، هیچ صدمه و شکستگی سر و ستون فقرات به ثبت نرسیده است.
در شهر اوتاوا کانادا این آمار در بخش شکستگی جزئی استخوان، در حدود ۱.۵ نفر در بین ۱۰۰۰۰ ساعت بازی است. اما این آمار و ارقام مادران را راضی به آزاد گذاشتن فرزندان و تشویق به بازی های ریسک پذیر نمی کند.

«مارک ترمبلی»، محقق این مطالعه، در این زمینه می گوید: «خانواده ها نمی خواهند کودکانشان در معرض هیچ خطری باشند و این افکار در بین آنها تثبیت شده است حال آنکه به دلیل وجود اینترنت کودکان در داخل خانه بیشتر در معرض تهاجم قرار خواهند گرفت. ضمن آنکه ماندن در خانه، انعطاف پذیری کودک را در برابر صدمات بسیار کاهش می دهد. شواهد نشان می دهد کودکان می توانند سازگار با خطرها رشد کنند.
سبک زندگی بدون تحرک موجب می شود زندگی آینده کودک همراه با چاقی و بیماری های مزمن باشد. بازی کردن بدون مراقب می تواند استقلال فردی و روانی شخص را بالا ببرد و خانواده ها می توانند به این وسیله به آینده فرزندان کمک کنند. ارسال به
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اعلام اسامی افراد غیر روانشناس فاقد مجوز
چرخهٔ پُرخوری‌های هیجانی را بشناسید
روانشناسی انتقام
آشنایی با گروه درمانی و مزایای آن
گربه‌های هم‌خانه یکدیگر را به نام می‌شناسند!
چرا نداشتن شریک زندگی باعث قضاوت زودهنگام مردم می‌شود؟!
۱۰ توصیه برای مقابله با عصبانیت
بررسی تاثیر حمایت اجتماعی بر سلامت روان
۱۷ مهارت ضروری که بچه‌ها باید یاد بگیرند
علائم شخصیت ضد اجتماعی
.افراد مبتلا به افسردگی بیشتر در اینستاگرام پست می‌گذارند
در هر خودکشی شش نفر به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار می گیرند
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم