کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

دبیر انجمن خون و سرطان کودکان ایران:

بهبود 80 درصدی کودکان مبتلا به سرطان خون

22 تير 1394 ساعت 13:17

دبیر انجمن خون و سرطان کودکان ایران با بیان اینکه امروز 80 درصد موارد ابتلا به سرطان خون در گروه سنی کمتر از 15 سال بهبود می‌یابد، اظهار کرد: درمان سرطان خون در کودکان معمولا نیازمند بازه زمانی دو تا سه ساله است.


 

به گزارش ایسنا، دکتر محمد فرانوش با اشاره به ضرورت طرح موضوع سرطان خون در کودکان در قالب برگزاری نهمین همایش سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران، گفت: سرطان خون یکی از ‏انواع سرطان‌های شایع در جامعه ماست که به خصوص در کودکان به عنوان دومین سرطان شایع شناخته می‌شود‎.‎

 

وی افزود: سالانه سه تا چهار کودک از هر 100 هزار کودک در جهان به ‏انواع سرطان‌ها مبتلا می‌شوند که در این میان سرطان‌های لوسمی، لنفوم و مغز شایع‌ترین آنها هستند.

 

دبیر انجمن خون و سرطان کودکان ایران با بیان اینکه امروز 80 درصد موارد ابتلا به سرطان خون در گروه سنی کمتر از 15 سال بهبود می‌یابد، اظهار کرد: درمان سرطان خون در کودکان معمولا نیازمند یک بازه زمانی دو تا سه ساله است.

 

فرانوش ادامه داد: این سرطان در برخی کودکان بلافاصله تشخیص داده می‌شود و اغلب تحت شیمی درمانی قرار می‌گیرند. اما در برخی موارد که فاکتور خطر بالاست، پیوند مغز و استخوان هم انجام می‌شود.

 

بنابر اعلام روابط عمومی انجمن خون و سرطان کودکان ایران، وی با اشاره به اینکه پیوند مغز و استخوان منحصر به بیماری‌های خونی نیست، گفت: برخی بیماری‌های ژنتیکی نیز نیازمند پیوند مغز و استخوان هستند. امروز پیوند مغز و استخوان آخرین راه درمان سرطان خون کودکان نیست، بلکه یکی از روش‌های درمانی محسوب می‌شود.

 

دبیر انجمن خون و سرطان کودکان ایران در پایان از برگزاری نهمین همایش سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران از25 تا 27 شهریور ماه در بیمارستان فوق تخصصی محک خبر داد.

 


کد مطلب: 32032

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/32032/بهبود-80-درصدی-کودکان-مبتلا-سرطان-خون

میگنا
  https://www.migna.ir