يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - 26 Jun 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۴ / ۱۳:۵۷
کد مطلب: 32045
۰
یک روانشناس تاکید کرد

لزوم برگزاری دوره‌های مشاوره پس از طلاق

دکترمهدی بیاتی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: افراد پس از جدایی نیازهای جنسی،عاطفی، روانی و حتی مالی دارند؛ چراکه ممکن است مطلقه‌ها به بحران‌های عاطفی و اجتماعی سوق پیدا کنند و تن به ازدواج اشتباه بدهند و مجدد به طلاق رسمی منجر شود البته ممکن است طلاق رسمی صورت نگیرد ولی تبعاتی مانند خودکشی، طلاق عاطفی و ارتباط‌های گسترده به همرا داشته باشد.


این روانشناس در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهارکرد: افراد مطلقه بویژه زنان پس از جدایی دچارخلاء عاطفی می‌شوند و به شدت احساس تنهایی و ناامنی روانی می‌کنند علاوه بر آن جامعه به این دسته از زنان نگاه درستی ندارد.


وی در ادامه گفت: بخش عمده‌ای از مطلقه‌ها بویژه در کلان‌شهرها پیش از جداشدن تصمیم به ازدواج می‌گیرند؛ چرا که در پروسه جداشدن ارتباط‌هایی ایجاد می‌شود و نگرانی‌ها،اضطراب‌ها و ناراحتی‌هایی که برای افراد در جریان طلاق رخ می‌دهد، آنان ناخودآگاه به سمت یک همدم سوق پیدا می‌کنند. آنان از نظر روانی نیاز به فردی دارند که با او گفت‌وگو کنند و در ارتباط باشند؛ البته متاسفانه برخی افراد هم با قصد سوء استفاده کردن به زنان و مردان مطلقه نزدیک می‌شوند.


مطلقه‌ها زمانی که احساس می‌کنند فردی به آنان محبت و احساس همدلی دارد به شدت به او وابسته می‌شوند. این روانشناس تصریح کرد: افراد به یکدیگر زمان بدهند و تا حد امکان جدا نشوند چراکه درصد کمی از زنان و مردان از ازدواج مجدد خود احساس رضایت می‌کنند و برای ازدواج مجدد محدودیت انتخاب دارند. فردی که با یک مطلقه ازدواج می‌کند، فرصت‌هایی را از دست داده است و ممکن است دچار خلاءهای روحی و روانی باشد، در نتیجه زندگی با چنین فردی تنش‌ به همراه دارد.


وی افزود: میزان مقاومت افراد برای حفظ دومین زندگی مشترک بسیار بیشتر از نخستین زندگی مشترک است چه بسا اگر زن و مرد در نخستین زندگی مشترک همین‌گونه عمل می‌کردند رابطه‌شان به طلاق نمی‌انجامید. زن و مرد بویژه زنان در ازدواج دوم ممکن است با شرایط بسیار بدتری نسبت به ازدواج اول زندگی کنند.
بیاتی در پایان اظهارکرد: نمی‌توان زمان مشخصی را برای فاصله گذاری میان ازدواج اول و دوم توصیه کرد چراکه بستگی به مدت زمان لازم برای بازسازی روانی هر فرد دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
اعتیاد به دارو‌های آرام بخش چیست؟
تاثیر خشونت والدین بر کودکان
ارتباط خود زنی و پردازش درد
همراهی با افراد سمی و پیج‌های اینفلوئنسر‌ها آسیب‌زا است؟
شاید باورتون نشه اما دنیا به کوچک‌ترین خوبی‌های شما نیاز داره، خوب بمونید.