شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - 9 Dec 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ / ۱۵:۴۲
کد مطلب: 32550
۳
۴

قتل‌ عام خانوادگی توسط يك بيمار اسكيزوفرن در تهران

قتل‌ عام خانوادگی توسط يك بيمار اسكيزوفرن در تهران
قتل‌ عام خانوادگی به خاطر مخالفت با خواستگاری

-

به گزارش جام جم، ساعت 19 چهارشنبه هفته گذشته ماموران کلانتری شهرک غرب در تماس با بازپرس جنایی از وقوع جنایت هولناکی در ساختمان چهار طبقه خیابان بهار شهرک غرب خبر دادند. با حضور تیم جنایی ماموران اعلام کردند پسر 35 ساله پدر، مادر و خواهرش را با چاقو مجروح کرده که پدر 66 ساله خانواده در دم جانش را از دست داده و مادر 59 ساله و خواهر 33 ساله اش به بیمارستان منتقل شدند و ماموران پسر جنایتکار را در محل قتل دستگیر کردند.

مرگ دختر خانواده

دقایقی از بررسی صحنه جرم نگذشته بود که مسئولان بیمارستان اعلام کردند دختر این خانواده به نام مریم نیز بر اثر شدت جراحت جانش را از دست داده است.

با دستور انتقال جسد پدر خانواده به پزشکی قانونی، یکی از اهالی ساختمان در تحقیقات به بازپرس ویژه قتل گفت: پسر خانواده دچار بیماری روحی بود و به همین دلیل سرکار نمی رفت و همیشه در خانه بود و با خانواده اش درگیری داشت. امروز نیز حدود ساعت 19 صدای درگیری آمد، اما فکر کردیم مثل همیشه زود تمام می شود، اما مادر خانواده درخواست کمک می کرد. وقتی به طبقه چهارم آمدیم با بدن نیمه جان مادر در راه پله و جسد غرق خون پدر خانواده در ورودی ساختمان روبه رو شدیم و موضوع را به پلیس اطلاع دادیم.در ادامه بازپرس پرونده، بازجویی های اولیه از قاتل 35 ساله را آغازکرد. حامد که بسیار خونسرد بود و از قتل اعضای خانواده اش ناراحت نبود، انگیزه اصلی اش از قتل را نرفتن اعضای خانواده اش به خواستگاری اعلام کرد.

قتل به خاطر خواستگاری

او به بازپرس جنایی گفت: چند سال بود عاشق یک دختر شده بودم، اما خانواده ام به خواستگاری نمی رفتند. بعد هم برادرم جانش را در یک نزاع از دست داد و به بهانه عزادار بودن هیچ کس به خواستگاری نرفت. روز حادثه باز حرف خواستگاری شد که پدرم گفت آن دختر را به من نمی دهند. من هم عصبانی شدم و با چاقوی بزرگ آشپزخانه ضربه ای به تلویزیون زدم. پدرم گفت حامد دیوانه شده، زنگ بزنید بیایند او را ببرند امین آباد. من دیگر کنترلی روی رفتارم نداشتم و با چاقو ابتدا ضربه ای به پدرم زدم. او و خواهرم قصد فرار داشتند که آنها را نزدیک در ورودی زدم و بعد مادرم را در راه پله ها مجروح کردم. بعد از آن نمی دانستم چکار کنم. به اتاقم رفتم و ماموران آمده و مرا دستگیر کردند.

مادر هم جان باخت

تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا این که مادر خانواده هم بر اثر شدت خونریزی جان خود را از دست داد.

همزمان با مرگ سه عضو خانواده، به دستور سعید احمد بیگی بازپرس ویژه قتل پایتخت پسر قاتل با قرار قانونی بازداشت و برای تحقیقات به اداره قتل پلیس آگاهی منتقل شد.

همسایه ها چه گفتند

همسایه روبه رویی مقتولان درباره آنها به جام جم می گوید: پدر خانواده بازنشسته بیمارستان بود و همراه خانواده اش 25 سال بود در این مجتمع زندگی می کرد.

به گفته این خانواده، حامد بیماری شیزوفرنی داشت و دچار اختلالات روانی بود. گاهی یک هفته از خانه آنها سروصدا می آمد و گاهی هم ساکت بودند. پدر خانواده نیز بعد از بازنشستگی افسرده بود و آنها با هیچ کدام از همسایه ها رفت و آمد نداشتند.
یکی از اهالی محل که در ساختمان مجاور زندگی می کند، می گوید: این خانواده دارای دو پسر بود که حامد پسر بزرگ تر بود. چند سال قبل پسر کوچک تر در یک نزاع در پاساژ گلستان جانش را از دست داد.حامد نیز از خانه بیرون نمی آمد و با هیچ کدام از بچه های محل دوستی نداشت.

دختر خانواده از عکاسان حرفه ای بود

پیرمرد که با شنیدن قتل اعضای خانواده هراسان به محل قتل آمده است، خود را از دوستان خانوادگی مقتولان معرفی می کند و می گوید: باورم نمی شود حامد این کار را کرده باشد. او بیمار روانی است و چند سالی است تحت درمان قرار دارد. هر بار ما به خانه آنها می رفتیم حامد عصبانی می شد و فریاد می زد چرا آنها را راه داده اید. هشت سال قبل پسر دیگر این خانواده که 17 ساله بود، در یک نزاع جانش را از دست داد و آنها درخواست قصاص داشتند، اما با صحبت هایی که کردیم سه سال قبل در چنین روزهایی با دریافت 400 میلیون تومان دیه رضایت دادند. فکر نمی کردم سه سال بعد درست در روزی که پسر جوان را بخشیدند خودشان قربانی یک قتل شوند.

وی ادامه داد: دختر خانواده از عکاسان حرفه ای بود که در این ماجرا بیگناه به قتل رسید. او فردی فعال و اجتماعی بود و برعکس برادرش ارتباط اجتماعی خوبی با دیگران داشت.

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سجاد
Iran, Islamic Republic of
23.6 درصد مردم از یک نوع اختلال روان رنج می‌برند. به گزارش آنا، علی اسدی معاون سلامت روان و اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد وزارت بهداشت در نشست خبری که به مناسبت سلامت جوانان برگزار شد، گفت: 23.6 درصد افراد 14 تا 65 سال کشور از یک اختلال روانی رنج می‌برند که نیاز به مداخله روانشناختی و روانپزشکی دارد.
زهرا بخشی زاده
Iran, Islamic Republic of
بیماری روانی اسکیزوفرنی و اختلالات روانی کله دیوانه
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
خیلی مزخرفه به جای همدردی با جوانها اسم اسکیزوفرنی بگذاریم پدر مادر راه ارتباط با جوان نمی دانستند یا دلایل دیگه
ان اقای جوان نیاز به این داشت که به او محبت کنند ....دلیل نمی شود کسی خانه ماند دیوانه است چقدر راجع به مردم بد قضاوت
United States
اگر درست خوانده باشید مدام از خانه صدای بحث ودرکیری می آمد .یک آدم تمام عمرش وبادیگران بحنگه شغل هم نداره ولی زن می خواد
احتمال افزایش اختلالات تغذیه ای در نوجوانان مبتلا به صرع
تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
طوری زندگی كن كه اسمت با جسمت زیر خاك نرود