چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - 29 Nov 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ / ۱۰:۵۷
کد مطلب: 32561
۱

محققان اروپایی:مذهب باعث شادی وآرامش انسان می شود

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، مطالعات گروهی از محققان دانشگاه اقتصاد لندن و دانشگاه پزشکی ارازماس، بعنوان بزرگترین و شاخص ترین دانشگاه پزشکی در اروپا بر نمونه مطالعاتی شامل بیش از 9 هزار میانسال، نشان می دهد اعتقادات مذهبی و شرکت در مراسم مذهبی در عبادتگاه ها بیش از هر فعالیت دیگری موجب آرامش روانی و شادی مردم می گردد.
نتیجه این تحقیقات نشان می دهد، رفتن به اماکن مذهبی اعم از مساجد ، کنیسه ، و کلیسا به عنوان تنها فعالیت این نمونه مطالعاتی، بیشترین و بارزترین تاثیرات را بر آرامش و شادی بر مردم را داشته است.
طبق این تحقیقات رفتن به عبادتگاه های مذهبی و حضور در مراسم دینی، حتی بیش از ورزش و فعالیت های داوطلبانه در امور انسان دوستانه که پیش از این استنباط می شد بیشترین نقش را در شادی و آرامش روانی انسان ها داشته باشد، موجب پیدایش آرامش و نشاط است.
 دکتر مانی آلوارز میهمان این برنامه اذعان داشت، من به عنوان فردی مذهبی معتقدم، مشکلات این زمانه باعث شده نا آرامی های روحی و بیماری های روانی دامنگیر تمام انسان های این عصر باشد. وی تصریح کرد شرکت در مراسم مذهبی، باعث تعادل جسم و روان می گردد و رویکرد دینی و باورهای مختلف، بعنوان کار آمدترین و همچنین ارزان ترین روش روان درمانی می تواند در درمان این مشکلات کارساز باشد و من همواره این راهکار را در کنار مراحل درمان به بیماران خود پیشنهاد می کنم.
وی اضافه کرد، شواهد نشان می دهد، تاثیرات عبادت باعث متناسب شدن فشار خون می‌شود و این آرامش جسمی و روحی حاصل از عبادت، همچون از طریق انجام دادن ورزش به نوعی حاصل می‌شود ولی تاثیر پر‌رنگ‌تر در فعالیت های مذهبی، دور شدن ترس از ذهن انسان‌ها و امید به آینده می‌باشد . به گفته این رسانه، نتیجه تحقیقات انجام شده نشان داده است، شرکت در فعالیت‌های سیاسی و حزبی، در دراز مدت به عنوان بیشترین عامل در کم شدن شادی در انسان‌ها شناخته شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
مشکل فکر های بسته این است که دهانشان پیوسته باز است...