چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 19 May 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ / ۱۴:۱۸
کد مطلب: 32949
۱

خطر خودکشی در کمین افراد مبتلا به افسردگی حاد

خطر خودکشی در کمین افراد مبتلا به افسردگی حاد
محققان در ارزیابی ۲۸۱۱ بیمار مبتلا به افسردگی دریافتند ۶۲۸ نفر از این افراد اقدام به خودکشی کرده اند. در این تحقیقات، ویژگی ها و رفتارهای کسانی که به خودکشی اقدام کردند با کسانی که به بیماری افسردگی مبتلا بوده و اقدام به خودکشی نکرده اند، مورد مقایسه قرار گرفت.

پژوهشگران در بررسی های خود در این رابطه دریافتند که الگوهای خاص و مشخصی وجود دارد که پیش از اقدام به خودکشی تکرار می شود.

«دینا پوپوویک»، از پژوهشگران این تیم تحقیق، در این باره می گوید: «اغلب وضعیت پیچیده افسردگی پیش از اقدام به خودکشی ایجاد می شود. وضعیت پیچیده افسردگی در افراد مبتلا به افسردگی دیده می شود اما می تواند دارای علائم برآشفتگی و شیدایی باشد.» پوپوویک و همکارانش دریافتند که این مساله در افرادی که قبلا اقدام به خودکشی کرده اند به طور قابل توجهی بیشتر دیده می شود تا افرادی که چنین تجربه ای نداشته اند. همه بیمارانی که از افسردگی های مرکب رنج می برند در معرض خطر بالایی از اقدام به خودکشی قرار دارند.

این پژوهشگران در تحقیقات دوم خود دریافتند که اگر بیماران مبتلا به افسردگی دارای علائمی همچون رفتارهای پرخطر، اضطراب و پریشانی، انجام کارهای بدون انگیزه و بدون فکر قبلی باشند به میزان حداقل ۵۰ درصد بیشتر در معرض خطر اقدام به خودکشی قرار دارند.
به اعتقاد پوپوویک، ارزیابی و شناسایی این علائم در افراد مبتلا به افسردگی بسیار حائز اهمیت است چرا که در پیامدهای درمانی موثر است. علاوه بر این ممکن است این علائم به طور خود به خود و بدون اختیار بیمار بروز کرده باشد، در نتیجه روانپزشک باید به طور مستقیم با بیمار به گفتگو و مصاحبه بپردازد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا «نه» تلفظش آسان است اما گفتنش سخت؟!
نحوه عضویت در انجمن روانشناسی آمریکا APA
از چه سنی می‌توان بچه ها را در خانه تنها گذاشت؟
ترس و نگرانی را کنار بگذارید
راهنمای علمی کاهش استرس
کاهش علایم سندرم خستگی پس از ویروس
10 خطای شناختی که زندگی زناشویی را تلخ می‌کند
تحقیق:‌ افسردگی پس از زایمان در دوران قرنطینه دو برابر شده است
از فرسودگی شغلی چه می‌دانید؟!
چرا در دوران قرنطینه اینقدر خرید آنلاین می‌کنیم؟!
در روان‌پزشکی به چه بیمارانی «بیماران بی‌بصیرت» گفته می شود؟!
کم خوابی چه بلایی سرتان می‌آورد؟
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.