پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - 13 Aug 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ / ۱۴:۱۸
کد مطلب: 32949
۱

خطر خودکشی در کمین افراد مبتلا به افسردگی حاد

خطر خودکشی در کمین افراد مبتلا به افسردگی حاد
محققان در ارزیابی ۲۸۱۱ بیمار مبتلا به افسردگی دریافتند ۶۲۸ نفر از این افراد اقدام به خودکشی کرده اند. در این تحقیقات، ویژگی ها و رفتارهای کسانی که به خودکشی اقدام کردند با کسانی که به بیماری افسردگی مبتلا بوده و اقدام به خودکشی نکرده اند، مورد مقایسه قرار گرفت.

پژوهشگران در بررسی های خود در این رابطه دریافتند که الگوهای خاص و مشخصی وجود دارد که پیش از اقدام به خودکشی تکرار می شود.

«دینا پوپوویک»، از پژوهشگران این تیم تحقیق، در این باره می گوید: «اغلب وضعیت پیچیده افسردگی پیش از اقدام به خودکشی ایجاد می شود. وضعیت پیچیده افسردگی در افراد مبتلا به افسردگی دیده می شود اما می تواند دارای علائم برآشفتگی و شیدایی باشد.» پوپوویک و همکارانش دریافتند که این مساله در افرادی که قبلا اقدام به خودکشی کرده اند به طور قابل توجهی بیشتر دیده می شود تا افرادی که چنین تجربه ای نداشته اند. همه بیمارانی که از افسردگی های مرکب رنج می برند در معرض خطر بالایی از اقدام به خودکشی قرار دارند.

این پژوهشگران در تحقیقات دوم خود دریافتند که اگر بیماران مبتلا به افسردگی دارای علائمی همچون رفتارهای پرخطر، اضطراب و پریشانی، انجام کارهای بدون انگیزه و بدون فکر قبلی باشند به میزان حداقل ۵۰ درصد بیشتر در معرض خطر اقدام به خودکشی قرار دارند.
به اعتقاد پوپوویک، ارزیابی و شناسایی این علائم در افراد مبتلا به افسردگی بسیار حائز اهمیت است چرا که در پیامدهای درمانی موثر است. علاوه بر این ممکن است این علائم به طور خود به خود و بدون اختیار بیمار بروز کرده باشد، در نتیجه روانپزشک باید به طور مستقیم با بیمار به گفتگو و مصاحبه بپردازد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

روانشناس معروف آمریکایی اختلال روانی ترامپ را اعلام کرد!
۵ گام تا ترک سیگار
كرونا اختلالات رواني را تشديد كرد
مرگ ماهانه ۱۸۰ «نوجوان» به‌دلیل خشونت در جهان
چرا مردان به بهداشت روان خود بی توجه‌اند؟
بازی های کلامی برای کودکان و نوجوانان
تفاوت بین حمله پانیک و حمله اضطرابی
اگر این علائم را دارید، دچار کمبود ویتامین B12 شده‌اید
چرا به روانشناس مان دروغ می‌گوییم؟
طلاق پایان رنج یا آغاز رنج‌ها!
7 اصل واجب در تربیت کودک!
نگرانی با سلامت روانی افراد چه می‌کند؟
زبان هیچ استخوانی ندارد اما آنقدر قوی هست که بتواند قلبی را بشکند. پس مراقب حرف هایتان باشید.