دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 2 Oct 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ / ۱۸:۲۹
کد مطلب: 33003
۱

اطلاعیه سازمان نظام روان شناسي در خصوص پيگيري مسائل و مطالبات روان شناسان از طريق مجاري قانوني

به گزارش میگنا، سازمان نظام روان شناسي و مشاوره كشور طي اطلاعيه اي كه در سايت رسمي سازمان مذكور منتشر شده است آورده است :
-
باسلام و احترام
همکاران محترم همانگونه که استحضار دارید از زمان تصویب قانون تشکیل سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور در مجلس شورای اسلامی تاکنون همواره تعامل و همکاری بسیار خوبی فی مابین این سازمان و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برقرار بوده است. چنانچه شاهد حضور روزانه و مرتب مسئولین و اساتید نظام در جلسات مختلف کمیسیون های تخصصی مجلس هستیم، از موارد دیگر این ارتباط سازنده می توان به حمایت های مهم مجلس در تفسیر ماده 43 قانون برنامه که یک موضوع اختلافی فی مابین سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور و وزارت ورزش و جوانان و سازمان بهزیستی بود که مجلس شورای اسلامی به نفع سازمان رأی صادر نمود و همچنین تصویب ردیف بودجه سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور که برای اولین بار محقق شد از دستاوردهای این ارتباط محسوب می شود.
از افتخارات این سازمان استمرار و تداوم این ارتباط و تعامل سازنده است. از وظایف عمده سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور ارتقاء جایگاه و منزلت حرفه ای و اجتماعی روان شناسان و مشاوران است.

در این راستا ریاست محترم سازمان و معاونت های سازمان پاسخگوی نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات اعضاء و همه عزیزانی هستند که به هر نحو می توانند به رشد و تعالی سازمان در پیشبرد اهداف کمک کنند.

اخیرا در شبکه های مجازی پیامی مبنی بر تقاضای تجمع روان شناسان مقابل مجلس شورای اسلامی با هدف دفاع از حقوق روان شناسان مشاهده شده است که بر اساس بررسی های به عمل آمده، منشاء و عوامل انتشار این پیام برای سازمان نامعلوم است. لذا از همکاران و اعضاء محترم سازمان تقاضامندیم به منظور پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده صنفی و تبعات سیاسی و اجتماعی آن و حفظ شأن و منزلت روان شناسان و مشاوران، به این درخواست هیچگونه ترتیب اثری داده نشود.
در ضمن اگر مطلب یا موضوعی مد نظر همکاران باشد سازمان آمادگی کامل دارد تا از مجاری قانونی به نحو شایسته پیگیری و اطلاع رسانی نماید.
از بذل توجهی که میفرمایید کمال تشکر و امتنان را داریم.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
یک رابطه خوب زمانی است که کسی پذیرای گذشته، پشتیبان امروز و مشوق فردایتان باشد.