پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - 21 Sep 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ / ۰۷:۳۲
کد مطلب: 33356
۱

۲۵ درصد معتادان شیشه مصرف می‌کنند

پرویز افشار در گفت‌وگو با فارس را از لحاظ شیوع اعتیاد یک کشور متوسط رو به بالا عنوان کرد و گفت: 2.65 درصد جمعیت 15 تا 65 سال ما مواد مخدر مصرف می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد معتاد تزریقی در کشور داریم که باید نگران آنها باشیم گفت: 65 درصد معتادان ما همچنان مواد مخدر سنتی مصرف می‌کنند که به طور طبیعی شماری از آنها هروئین را تزریق می‌کنند.
معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: 25 درصد معتادان نیز مصرف کننده شیشه هستند که بیشتر به روش تنفسی آن را استعمال می‌کنند.

وی با اشاره به گران شدن شیشه گفت: قیمت شیشه مدتی است که 2 تا چند برابر شده است که این می‌تواند اثراتی داشته باشد. افشار یکی از این اثرات را تغییر الگوی مصرف از صنعتی به سنتی دانست و گفت: برخی معتادان شیشه، مصرف هروئین را آغاز می‌کنند،زیرا اکنون ارزان تر از شیشه است.

وی ادامه داد: اما نگرانی ما درباره شمار دیگری از این افراد است که روش تزریقی را برای استعمال شیشه انتخاب می‌کنند. معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه در روش تزریقی مقدار بسیار کمتری شیشه مصرف می‌شود گفت: معتادان به شیشه برای صرفه جویی به سمت تزریق این ماده می‌روند که اثرات بسیار خطرناکی برای آنها و جامعه در پی خواهد داشت.
وی افزود: افزایش مرگ و میر، تخریب بخش وسیعی از مغز، برداشته شدن قدرت قضاوت و مهارهای افراد از جمله این اثرات است. افشار نسبت به مصرف مواد مخدر بخصوص مخدرهای صنعتی هشدار داد و گفت: تزریق شیشه اکنون خطرناکترین نوع مصرف به شمار می‌رود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
علی فتحی آشتیانی، رئیس جدید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره شد
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.