جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - 2 Jun 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ / ۰۸:۱۲
کد مطلب: 33409
۱
۱

کتاب درمانی به کمک بیماران روانی آمد

کتاب درمانی به کمک بیماران روانی آمد
شمار فزاینده مبتلایان به اختلالات روحی و روانی در انگلیس مسئولان را به اجرای طرحی با محوریت تجویز کتاب برای کمک به این نوع از مبتلایان واداشت.

به گزارش روزنامه انگلیسی تلگراف، استفان کینگ نویسنده شهیر آمریکایی می گفت کتاب طلسم قابل حمل است. به نظر می رسد اکنون پزشکان انگلیسی نیز با این نظر موافق اند. بر اساس این گزارش، طرحی که در آن، پزشکان عمومی در انگلیس برای مبتلایان به اختلالات روانی کتاب تجویز می کنند موفقیت آمیز بوده است.

نتایج این طرح به نام تجویز خوانش کتاب های خوب در حالی منتشر می شود که دولت انگلیس طرحی را برای حمایت از جوانان مبتلا به بیماری های روحی تدوین کرده است. این طرح به دلیل افزایش شدید بیماری های روحی میان جوانان در سال 2016 اجرا خواهد شد. طرح فعلی برای کمک به بیماران روحی بزرگسال که با همکاری آژانس خوانش و انجمن کتابداران ارشد اجرا شده از حمایت مالی شورای هنرها و کمک معنوی پزشکان عمومی برخوردار بوده و از زمان آغاز تاکنون 445 هزار بیمار را تحت پوشش قرار داده است.

آمار و ارقام بر اساس نظرسنجی از شش هزار و 500 استفاده کننده از این طرح در آستانه روز بهداشت و سلامت روان مصادف با 10اکتبر (18 مهر) منتشر می شود. این آمار نشان می دهد این نوع درمان برای افراد مبتلا به بیماری ها و اختلالات روانی معمولی بسیار مفید بوده است.

از زمان آغاز اجرای این طرح امانت کتاب های روانشناختی که به سلامت روان کمک می کند 97 درصد افزایش یافته است
؛ کتابخانه های انگلیس همچنین شاهد افزایش 34 درصدی امانت کتاب ها در سال 2015 به ویژه از سوی افرادی بوده اند که به نوعی با بیماری زوال عقل رو به رو هستند.

اولین طرح ملی تجویز کتاب در انگلیس تاکنون 445 هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است. بر اساس این نظرسنجی 90 درصد از افرادی که کتاب های فهرست شده در مجموعه خوانش کتاب های خوب با موضوع روانشناسی را امانت گرفته اند معتقدند این کتاب ها به آنها کمک کرده است.
همچنین 85 درصد می گویند خواندن کتاب به آنها در مدیریت علائم بیماری شان کمک کرده است. حتی 55 درصد گفته اند که این طرح باعث شده علائم بیماری کاهش یابد. 92 درصد از افرادی که در مواجهه با بیماری زوال عقل، کتاب برای آنها تجویز شده است گفته اند که این روش کمک کننده بوده است. 79 درصد از پرستاران این افراد و 73 درصد از مبتلایان گفته اند خواندن کتاب به درک شرایط بیماری آنها کمک کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

rahele
Germany
کتاب درمانی یعنی احساس خوب با خواندن کتابهای خوب .
خواندن رمانهای بزرگ، داستانها و شعرهای خوب، تا به ما کمک کند تا از موقعیتهای دشوار، احساسات بد و فکرهای بد عبور کنیم به ما در کانال داستان درمانی بپیوندید
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.