چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - 27 Sep 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ / ۰۸:۰۰
کد مطلب: 33792
۰

شناخت شخصیت همسرتان قبل از ازدواج

شناخت شخصیت همسرتان قبل از ازدواج
سید کمال موسوی مشاور و روانشناس با اشاره به اینکه ازدواج نامناسب مرگ آرزوها را به همراه دارد و برای داشتن یک زندگی مناسب باید زوج‌ها نسبت به هم شناخت داشته باشند و برای داشتن فرزندی سالم انجام آزمایشات قبل از ازدواج لازم است، اظهار داشت: شناخت زوج‌ها قبل از ازدواج با انجام تست‌های روان‌سنجی شامل ای‌کیو (هوش هیجانی)‌، Neo نئو برای شناخت شخصیت طرف مقابل، LSS نوع نگاه به زندگی، MMPI یا میلون برای شناخت و ضعیف سلامت روان مسیر است.

وی افزود: در آزمایشات روان‌سنجی که به چند گروه تقسیم می‌شود؛ برخی از افراد برای ازدواج آفریده نشده‌اند و نباید ازدواج کنند زیرا اختلالات روانی دارند، بعضی از افراد برای ازدواج دائم آفریده نشده‌اند، برخی از افراد برای ازدواج آفریده شده‌اند اما با هر کسی نمی‌توانند ازدواج کنند. موسوی تصریح کرد: برخی از افراد خیلی برون‌گرا و بعضی دیگر خیلی درون‌گرا هستند.

این افراد مانند دوچرخه‌ای‌ هستند که یک چرخ آن دایره و یک چرخ آن مربع است و نمی‌توانند با هم حرکت کنند. برخی از افراد هیس تری یونیک (نمایشی) هستند و نیاز به جلب توجه دارند، بعضی از افراد اس‌ی‌زویید هستند، بعضی افرادی هستند که در ابراز هیجانات بسیار سرد و یخ زده‌اند، افرادی که در ابراز هیجانات سرد و یخ هستند نمی‌توانند با افراد داغ و برون‌گرا و اجتماعی کنار بیایند و یا ازدواج کنند.

وی گفت: بنابراین مهمترین عامل برای انتخاب یک همسر شناخت صحیح است و این شناخت با انجام بهترین راهکارها انجام جلسات مشاوره و تست‌های روان‌سنجی صورت می‌گیرد.yjc
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
انسانهاي شاد دنياي درونشان را ميسازند، انسانهاي غمگين دنياي بيرونشان را سرزنش ميكنند.