دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - 21 Jun 2021
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ / ۲۳:۵۹
کد مطلب: 33808
۳
رییس سازمان نظام روانشناسی:

همه کسانی که در زمینه روانشناسی فعالیت می کنند باید مجوز بگیرند

همه کسانی که در زمینه روانشناسی فعالیت می کنند باید مجوز بگیرند
دکترعباسعلی اللهیاری رییس سازمان نظام روانشناسی کشور، در نخستین کنگره ملی مشاوره، خانواده و توانمندسازی اقشار آسیب پذیر جامعه که صبح پنجشنبه برگزار شد، گفت: مجلس شورای اسلامی باید کمک کند تا مراجعه به مراکز روانشناسی امری سهل و آسان شود و هزینه های آن به سطحی مناسب برای مراجعه مردم برسد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر جوانان نیازمند مشاوره برای امر ازدواج هستند اما به دلیل هزینه های بالا از این موضوع رویگردان هستند.

دکتر اللهیاری با اشاره به مصوبات نظام روانشناسی کشور در مجلس افزود: هنوز دستگاه هایی هستند که مصوبات تصویب شده نظام روانشناسی کشور را به رسمیت نمی شناسند، در حالی که لازم است نظام روانشناسی و شورای عالی سلامت در بسیاری از دستگاه ها حضور داشته باشد. به نظر می رسد برای حضور ما در برخی از دستگاه ها نیاز به مکاتبات جدی است.

وی یادآور شد : باید در زمینه مراجعه به روانشناس و مشاوره در جامعه فرهنگ سازی شود و همه کسانی که در زمینه علم روانشناسی فعالیت می کنند و یا حتی در رسانه ها حرفی می زنند باید مجوز لازم را اخذ کنند.

به گفته وی امروزه دیگر نمی توان به شیوه های گذشته به سلامت روان جامعه فکر کرد؛ دهه چهارم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، نظام مقتدری است که باید نگران روان سلامت جامعه نیز باشیم. الله یاری همچنین با ابراز نگرانی از ترویج آسیب های روانی جامعه گفت: اگر جامعه ای از سلامت روان برخوردار باشد، هیچ رسانه و هیچ شبکه غربی نمی تواند به سلامت روان افراد آن جامعه خدشه وارد و آن جامعه را متزلزل کند.

رییس سازمان نظام روانشناسی کشور افزود: دهه چهارم انقلاب اسلامی از روانشناسی، نگاه علمی و درست می خواهد و اگر به این نیاز جامعه پاسخ درست ندهیم، بدون شک مردم به سمت عرفان های کاذب، خرافات و انرژی درمانی های غیرقانونی و غیرموثق روی می آورند.

وی از انعقاد تفاهم نامه سازمان نظام روانشناسی کشور با دستگاه ها خبر داد و گفت: نخستین تفاهم نامه با کمیته امداد امضا شده است و ما قصد داریم در این کنگره از مسؤولان وعده های خوبی در نظام روانشناسی بگیریم که اگر این اجرایی شود، قول می دهیم دومین کنگره ما توانمندسازی افراد باشد.
مرجع : خبرگزاری رسا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

طلاق در کمین چه کسانی است؟
چرا بیماری‌های ذهنی مطالعه را دشوار می‌کنند؟
پاسخ به پنج سوال کلیدی درباره وسواس
رابطه اثربخش در مشاوره
والدین به تفاوت های ذهنی بچه ها احترام بگذارند
حرف و عمل ما چه زمانی هم‌خوانی دارد
ازدواج سفید چیست؟
آینده دخترانی با مادران بداخلاق؛ از بیماری روانی تا فرار
شیوه برخورد با افرادی که مدام در محیط کار ابراز وجود می‌کنند
شکست عصبی چیست و چگونه درمان می‌شود؟
بلایی که گوش دادن به موسیقی قبل از خواب به سرتان می‌آورد
آیا مشاوره روانشناسی راهی برای تسکین یا نصیحت های بی پایان است؟
برای کشتی های ساکن، موج های دریا تصمیم می گیرند!