جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - 28 Jan 2022
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ / ۰۹:۱۴
کد مطلب: 33831
۰
دكتر گلزاری اعلام کرد:

افزایش نگران‌کننده خشونت‌های خانگی در سال‌های اخیر

دكتر محمود گلزاری در جلسه کمیته ملی پیشگیری از خشونت با اشاره به تشکیل جلسه‌ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور رئیس جمهور در ارتباط با پیشگیری از خشونت و عوامل بروز خشونت گفت: طلاق، اعتیاد و خشونت سه آسیب جدی در جامعه هستند که در شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بررسی هستند.


وی ادامه داد: یک ماه پیش گزارشی در شورا مطرح شد و همچنین به گزارش‌های بین‌المللی در خصوص خشم و خشونت در کشور ما اشاره شد، لذا کمیته ملی پیشگیری از خشونت می‌تواند در راستای گزارش عملی قوه قضائیه به شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام کند و ضروری است؛ همکاری شورا نیز با این کمیته بیشتر باشد.


دكتر گلزاری با تاکید براینکه مطالعات بین المللی نشان می‌دهد که عوامل محیطی مانند خشکسالی، آلودگی هوا و ترافیک می‌تواند؛ باعث بروز خشونت شود، خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری از خشونت ضروری است؛ مهارت‌های اجتماعی از دوران مدرسه پیگیری شود چنانکه آمارها نشان می‌دهد بسیاری از رفتارهای خشونت آمیز به دلیل نداشتن مهارت‌های اجتماعی است.


معاون سابق ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه خشونت از طریق اینترنت، ماهواره و گاهی فیلم‌های ساخت داخل بازنمایی می‌شود به ارتباط تنگاتنگ الکل و مواد مخدر با خشونت اشاره کرد و افزود: افزایش اعتیاد در کل در کشور، مصرف شیشه و پایین آمدن سن اعتیاد از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


وی از افزایش نگران‌کننده خشونت‌ خانگی از جمله کودک‌آزاری و همسرآزاری طی سال‌های اخیر خبر داد و گفت: طلاق، اعتیاد، فقر و بیکاری ارتباط زیادی با خشونت دارند و نقصان مسائل قانونی و مجازات های مناسب و عدم رسیدگی به قربانیان خشونت به ویژه قربانیان تجاوز مسئله‌ای جدی است.
گلزاری خاطرنشان کرد: تحقیقات نشان می‌دهد که پسران قربانی تجاوز خود در آینده می‌توانند؛ تبدیل به متجاوزینی بزرگ شوند که خفاش شب نمونه ای از این افراد است و چنانچه به قربانیان خشونت رسیدگی نکنیم خشونت بازتولید خواهد شد.


این استاد دانشگاه با اشاره به راه‌اندازی کلینیک کنترل خشم با حمایت شهرداری تهران در منطقه 7 شهرداری تهران گفت: قرار بود کلینک‌های دیگری نیز راه‌اندازی شوند، اما به دلیل تردید‌های ایجاد شده در شورای شهر مبنی بر اینکه آیا درست است بگوییم خشونت در جامعه زیاد است این کار صورت نگرفت.
وی تاکید کرد: این برخوردهای سطحی کار را برای ما مشکل می‌کند و باید در دو حوزه مقابله با خشم و افزایش بخشش کاری انجام داد.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نظریه اریک برن
۱۰ مهارتی که کودکان برای شغل آینده‌شان به آن نیاز دارند
معرفی  کتاب “جادوی عشق به خویشتن” اثر دکتر مهوش معاذی نژاد
مشاوره پیش از ازدواج و باورهای نادرست
گزارشی از جزئیات تعرفه‌های مشاوره‌های روانشناسی و روانپزشکی در تهران و چالش بیمه‌ها
دختران از کجا به کجا فرار میکنند ؟!
چرا خاطراتمان را فراموش می‌کنیم؟
متلک ها و مزه‌پراکنی نوجوانان نشانه هوش آن‌هاست!
چرا تشخیص افسردگی در مردان سخت‌تر است؟
نشانه‌های ابتلا به افسردگی چیست؟
راهبردهاي آموزش براي دانش‌آموزان داراي ناتواني يادگيري باهوش
فشارهای روانی محیط اطرافتان را کنترل کنید
برای انسان نابینا شیشه و الماس فرقی ندارد اگر کسی قدرتان را ندانست فکر نکنید شیشه اید یقین بدانید که او نابیناست ...