يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - 28 Nov 2021
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ / ۱۰:۰۳
کد مطلب: 33835
۰

برگزاری کارگاه‌های آموزشی قبل از ازدواج در دانشگاه‌ها

به گزارش ایسنا، نرگس معدنی‌پور با اعلام اینکه طرح گوهر رحمت از شهریور ماه سال جاری در مدارس و دانشگاه های تهران در حال اجراست، گفت: طرح گوهر رحمت در پایان آذر ماه در حالی به کار خود پایان می دهد که دختران جوان و نوجوان دوره‌های آموزشی لازم در زمینه بلوغ و ازدواج را طی کرده اند.

وی افزود: آموزش آداب مهارت های زندگی، به گونه ای که ضمن ترویج آداب و سبک زندگی اسلامی –ایرانی، ارتقای خودآگاهی، کنترل هیجانات وعواطف را نیز برای فرد به همراه داشته باشد، نیاز امروز جامعه ماست.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه وقتی آگاهی جوانان و نوجوانان درباره مسائل روحی، اندیشه ای و جسمی خودشان بالا برود، رفتارهای پرخطر نیز کاهش می یابد افزود: هدف از برگزاری این کارگاه، فرهنگ سازی در زمینه بلوغ دختران و مهارت های زندگی برای دختران، آموزش و توانمندسازی دختران در زمینه بلوغ و مهارت های زندگی در مدارس و دانشگاه ها است.

معدنی‌پور مقاطع سنی 9 تا 12 سال را در دختران نوجوان و همچنین 18 تا 25 سال را در دختران جوان بسیار مهم حیاتی خواند و تصریح کرد: کارگاه های ما برای دختران نوجوان و آشنایی آنها با دوران بلوغ است؛ دورانی که یکی از مهمترین مقاطع زندگی دختران را تشکیل می دهد و نقش خانواده ها و مدارس در کمتر شدن آسیب های مربوط به این دوران بسیار موثر است.

وی افزود این کارگاه ها برای مقاطع سنی 9 تا 12 و 12 تا 18 سال با حضور اساتید دانشگاه و والدین آنها با همکاری سازمان آموزش و پرورش برگزار می شود.

براساس گزارش سایت شهرداری تهران، مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران درباره برگزاری این کارگاه ها در دانشگاه ها نیز افزود: نهاد رهبری و وزارت علوم به همراه شهرداری تهران نقش مهمی در برگزاری این کارگاه ها داشتند. همچنین مهارت های پیش از ازدواج و انتخاب آگاهانه همسر از موضوعات مهمی است که در کارگاه های دانشگاه به آن پرداخته شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

درون سازی و برون سازی از دیدگاه پیاژه
این موارد نشان می‌دهد شما افسرده‌اید
بحران ‌خاموش در بین مردان!
عادتهای روا‌نشناختی رایج که عملکرد ذهنی و هوش را دچار اختلال می‌کند
قوانین تلویزیون دیدن کودکان چیست؟
چرا برخی مردان دست به خشونت علیه زنان می‌زنند؟
احتمال اختلال اضطراب در مبتلایان به بیش فعالی ۴ برابر بیشتر است
زبان بدن تا چه اندازه در ارتباط تاثیرگذار است؟
هرگز این جملات را به فرد مضطرب نگویید
راهنمای درمان و نمونه‌های بالینی DSM-5 برای سلامت روان کودکان
مراحل مهم و اساسی برای گذر آسان از یک رابطه ناسالم
راز علاقه مادربزرگ‌ها به نوه‌ها چیست؟
شاید باورتون نشه اما دنیا به کوچک‌ترین خوبی‌های شما نیاز داره، خوب بمونید.