کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بوتاکس چه ارتباطی با سلامت روان شما دارد؟

الو دكتر , 4 آذر 1394 ساعت 10:04

روان‌شناسان به تازگی طی تحقیقاتی دریافتند که بین جراحی بوتاکس و سلامت ذهن و روان، ارتباط وجود دارد


روان‌شناسان به تازگی طی تحقیقاتی دریافتند که بین جراحی بوتاکس و سلامت ذهن و روان، ارتباط وجود دارد. اما ببینیم به راستی این ارتباط، چه نوع ارتباطی است:
- حالت صورت‌تان بر روی احساسات‌تان تاثیر می‌گذارد.
- بوتاکس (و یا سایر برندهای سم بوتولینیوم) باعث صاف شدن چروک‌های پیشانی از طریق از کار انداختن ماهیچه‌های نگه‌دارنده‌‌ آن‌ها می‌شود.
- وقتی چروک‌های پیشانی شما خصوصاً چین و چروک پنجه‌کلاغی‌تان توسط بوتاکس از کار می‌افتد، دیگر نمی‌توانید به راحتی بخندید. در واقع خطوط لبخندتان از بین می‌رود. بخش پایینی صورت‌تان مثل همیشه می‌خندد اما چشمان‌تان چروک نمی‌شود.
- بنابراین از آن‌جایی که صورت نمی‌تواند میزان شادی یا سرخوشی را در این حالت نشان دهد، احساس شادی کمتری خواهید داشت و این‌جاست که معلوم می‌شود حالت چهره بر احساسات تأثیر می‌گذارد.
این فرضیه از آزمایشی شروع شد که در آن شرکت‌کنندگان به دو گروه تقسیم شدند، که تزریق بوتاکس (از کار انداختن ماهیچه) و یا تزریق پرکننده‌ی صورت (حجم‌دهنده) در آنها انجام شد.
نتایج نشان می‌دهد افرادی که بوتاکس روی آن‌ها انجام شد، در مقایسه با افرادی که پُرکننده به آنان تزریق شد، واکنش عاطفی و احساسی کمتری به ویدئو‌کلیپ‌هایی داشتند که مضمون‌شان برانگیزاننده‌ی احساسات بود. در واقع محققان می‌گویند وقتی شما بخشی از خصوصیات حالت صورت را از طرف می‌گیرید، در واقع بخشی از تجربه‌ی احساسی او را از او گرفته‌اید.
یک متخصص پوست اهل ایالات متحده یک قدم پیش‌تر رفته است. آقای اریک فینزی در کتاب خود به نام «چهره‌ احساسات» نشان داده که بوتاکس را می‌توان برای از کار انداختن ماهیچه‌‌ای استفاده کرد که باعث اخم می‌شود، بنابراین این کار باعث می‌شود که مردم دیگر احساس غم و ناراحتی نکنند، چرا که از حرکت فیزیکی اخم کردن جلوگیری کرده و با این کار می‌توانیم تعداد پیام‌های منفی‌ای را که به مغز می‌رسد کاهش دهیم و نگرش مثبت‌تری ایجاد کنیم.


کد مطلب: 34181

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/34181/بوتاکس-ارتباطی-سلامت-روان

میگنا
  https://www.migna.ir