يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - 4 Jun 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ / ۱۲:۴۰
کد مطلب: 34280
۰

عمده‌ترین علت حضور افراد در شبکه‌های اجتماعی بر طبق يك نظرسنجي

مدیر مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: فرار از تنهایی، دلتنگی و پیوستن به گروه‌ها از سوی زنان بیشتر از مردان، دلیل حضور در شبکه‌های اجتماعی بوده است.

راضیه آذرنیا در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات نظرسنجی صورت گرفته، اظهار کرد: همچنین زنان بیشتر از مردان ابراز موضوع‌های عاطفی و ارتباط راحت‌تر با جنس مخالف را دلیل مراجعه و حضور در شبکه‌های اجتماعی عنوان کرده‌اند.

 وی افزود: بر پایه نتایج به دست آمده 26.9 درصد از پاسخگویان عضو تلگرام، 19.3 درصد در لاین عضو بوده‌اند و 15.6 درصد از پاسخگویان نیز عضو شبکه‌های اجماعی از جمله وایبر بوده‌اند.

 آذرنیا در خصوص میزان حضور افراد در شبکه‌های اجتماعی، خاطرنشان کرد: 31.4 درصد از پاسخگویان در شبکه‌های اجتماعی در هر بار مراجعه بین 30 دقیقه تا یک ساعت، 23.9 درصد از پاسخگویان کمتر از 30 دقیقه و 18.2 درصد یک الی دو ساعت در هر بار مراجعه به این شبکه‌ها وقت می‌گذارند.

 وی ادامه داد: 92.5 درصد از پاسخگویان روزانه در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و 7.5 درصد به صورت هفته‌ای در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند.

 مدیر مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی اظهار کرد: میانگین حضور در شبکه‌های اجتماعی در یک شبانه‌روز 3.8 ساعت، حداقل 30 دقیقه و حداکثر 10 ساعت بوده است.

 وی افزود: سه اولویت اول در پیگیری مطالب شبکه‌های اجتماعی به ترتیب مربوط به مطالب طنز با 24 درصد، گفت‌وگو(چت) با دوستان 22.6 درصد و تماشای کلیپ‌های تصویری و عکس‌ها با 19.8 درصد فراوانی بوده است.

 آذرنیا در خصوص دلایل استفاده از شبکه‌های اجتماعی عنوان کرد: 86.1 درصد از پاسخگویان به دلیل تفریح، سرگرمی و حس کنجکاوی و 52.9 درصد از پاسخگویان در حد زیاد و خیلی زیاد بیان واقعیت‌هایی که در جامعه امکان ابراز آن وجود ندارد را از جمله این دلایل دانسته‌اند.

 وی خاطرنشان کرد: همچنین 46.1 درصد از پاسخگویان اظهار داشته‌اند که عدم التزام به رعایت محدودیت‌های عرفی موجب حضور آنان در شبکه‌های اجتماعی است و 33.9 درصد از پاسخگویان نیز ابراز موضوع‌های عاطفی و ارتباط راحت‌تر با جنس مخالفت را موجب فعالیت خود در شبکه‌های اجتماعی می‌دانند.

 مدیر مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی ادامه داد: مقایسه علت‌های حضور در شبکه‌های اجتماعی در بین زنان و مردان نشان می‌دهد که مردان بیشتر از زنان علت حضور خود را در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات و بازاریابی عنوان کرده‌اند.

 این نظرسنجی توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی در پاییز سال جاری و در بین افراد (17 تا 35 ساله) که از طریق تلفن‌های هوشمند یا رایانه به شبکه‌های اجتماعی دسترسی دارند، انجام شده است.

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...