شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - 23 Oct 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ / ۱۱:۱۵
کد مطلب: 34418
۲
۱

اظهارنظر مطهری درباره روابط دختر و پسر

تابناک: بخشي از سخنان علی مطهری در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که به همت انجمن اسلامی دانشجویی آزاديخواه دانشگاه شهید بهشتی که کانال تگرامی این نماینده مجلس آن را منتشر کرده به این شرح است:

* نقاط ضعف قشر دانشجو هم این است که احساسات او بر عقلش غلبه دارد زیرا دوران جوانی دوره شهوت و خشم است. خطر ابزار واقع شدن نیز از جمله ضعف های مربوط به قشر دانشجویی است که ما در دوره هایی در مقاطع پس از انقلاب شاهد بودیم که دانشجو ابزار گروه های سیاسی واقع شد.

* دانشجو نباید اهل رودربایستی و همرنگ شدن با جامعه باشد. دانشجو نباید آسیب هایی که می خواهد برطرف کند، در خود داشته باشد يا بنده جاه، مقام و شهوت نیز باشد.چراکه دانشجو رصدکننده اوضاع جامعه است.

* مساله حجاب منحصر به زنان نیست و برای مردان هم وجود دارد،.اصل حجاب را کسی نباید منکر شود. نظام خانوادگی ما اسلام است که قواعد خاص خودش را دارد و ما نمی توانیم بگوییم تحریک غریزه در جامعه آزاد باشد و از طرفی ارضاء غریزه ممنوع. در غیر این صورت باید کلوب های شبانه و کاباره‌ها را باز کنیم.

* حالا اگر شما می گویید باید کاباره ها را باز کنیم و سبک زندگی غربی را در جامعه ترویج دهیم، نظر شما است و نظر اسلام نیست.

* هر روابطی باید در کادر ازدواج موقت يا دائم باشد. ما روابطی نداریم که پسر و دختر بخواهند به راحتی با هم صمیمی شوند. اینکه با یکدیگر کوه برویم و بگوییم و بخندیم که نمی شود. البته صحبت های معمول دانشجویی عیب ندارد، ولی زن و مرد و پسر و دختری اگر بخواهند با یکدیگر هم‌صحبت و صمیمی شوند، باید محرم یکدیگر باشند. این روش اسلام است ولی اینکه شما چیز دیگری می گویید بحث دیگری است.

* آن چیزی که در خیابان ها مشاهده می‌شود این است که حجاب چندان رعایت نمی شود و کسی هم کاری ندارد .البته ممکن است که سختگیری کنند و بی جا باشد ولی شما به من نگویید که چون تو طرفدار آزادی بیان هستی، باید طرفدار آزادی پوشش و حجاب هم باشی.
 
 
مرجع : برترین ها
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

محسن
Romania
احسنت کاملا صحیح
«ازدواج درمانی» چیست و چگونه زندگی مشترک را نجات می‌دهد؟
تفاوت دیسک کمر و سیاتیک: بهترین راه تشخیص و درمان
با همسر ایرادگیر و غرغرو چه رفتاری کنیم؟
در ایران کدام الگوی بینی و چانه، جذاب است؟
به این درخواست‌های همسر خود با قدرت «نه» بگویید!
تاثير وابستگی و دلبستگی دركودكی
چگونه با اختلالات خُلقی ناشی از تغییر فصل کنار بیاییم؟
با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!
جوان ۳۰ساله‌ای که پدر ۴۰فرزند است!
به من نگوئید روانی/ چگونه با بیماران روحی رفتار کنیم؟
راه حل پرخوری چیست؟
غلظت کورتیزول در موی سر معیار سنجش استرس
طوری زندگی كن كه اسمت با جسمت زیر خاك نرود