دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - 11 Dec 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۰ / ۰۴:۲۹
کد مطلب: 3443
۰
۲

علت ارجح دانستن دانشگاههای خارج به داخل/ خانه می‌فروشند تا بروند!

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم دلیل اصلی و عمده اینکه داوطلبان آموزش عالی به جای انتخاب صندلی‌های خالی آموزش عالی کشورمان بیشتر تمایل به خروج از کشور و بعضاً تحصیل در کشورهایی نظیر ارمنستان، تاجیکستان، مالزی و ... دارند را اعلام کرد.
مجتبی بذرافشان در گفتگو با مهر در پاسخ به اینکه چرا داوطلبان آموزش عالی به جای انتخاب صندلی‌های خالی آموزش عالی کشورمان بیشتر تمایل به خروج از کشور و بعضاً تحصیل در کشورهایی نظیر ارمنستان، تاجیکستان، مالزی و ... دارند، گفت: دلیل اصلی و عمده اش مربوط به احساس و تصور عدم قبولی داوطلبان آموزش عالی در کنکور سراسری است. مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم افزود: موارد زیادی داشته ایم که والدین مراجعه می کنند و عنوان می کنند به خاطر اینکه فرزاندانشان را برای تحصیل به کشورهای اروپایی بفرستند آپارتمانشان را فروخته اند. این خانواده ها عنوان می کنند که این کار را به این دلیل انجام داده اند که فکر می کرده اند فرزندانشان در کنکور قبول نمی شوند. بذرافشان خاطرنشان کرد: این فکر خانواده ها درحالیست که هر کسی در کنکور سراسری شرکت کند بالاخره در یک کاردانی ولو با پائین ترین رتبه هم که شده باشد قبول می شود و امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هم برایش وجود دارد. وی در پاسخ به اینکه آیا کیفیت دانشگاههای کشورهای همسایه از موسسات غیرانتفاعی داخل کشور بیشتر است؟ به مهر گفت: بر اساس بازدیدهایی که از دانشگاههای کشورهای مختلف بویژه کشورهای همسایه صورت گرفته است کیفیت بسیاری از دانشگاهها و حتی بسیاری از موسسات آموزش عالی غیردولتی ایران از کیفیت بسیاری از کالج ها و موسساتی که دانشجویان در آنجا ثبت نام کرده اند بالاتر است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

خدا قسم تحصيل در خارج بسيار ارزانتر از تحصيل در داخل است خصوصا در مقطع كارشناسي ارشد كيفيفت دانشگاههاي ايران منهاي دانشگاه دولتي واخيرا دانشگاه آزاد بسيار پايين استدر خارج چيزي ياد نگيرد زبان انگليسي ات درست مي شود
دانش اموخته دکتری خارج از کشور
اگر تحصیل در خارج از کشور به خصوص کشورهایی که جناب مسئول نام بردند بد است.می خواهم بپرسم پس مسئولین و برخی از همکاران محترم شما در مقطع دکتری این کشورها که حتی به دلیل مشغله های کاری و اداری و مسئولیت ها حتی امکان حضور را هم نداشته اند و به طور غیر حضوری و دریغ از چند مدت کوتاه دفاع کردند و زودتر از امثال ما بدون ارزیابی مرک بر کرسی استادی و بعضا ریاست تکیه زده اند چه /آنها با چه انگیزه هایی به تحصیل در خارج از کشور پرداخته اند؟یادتان رفت که درصد زیادی از کسانی که به دلایل رد شدن در مصاحبه ها و دلایل دیگر نتوانستند وارد دانشگاه شوند را از قلم انداختید.آنها مثل ---آقا زاده نبودند که بتوانند با رانت پدر با فوق لیسانس هیئت علمی در علم و صنعت و یا دانشجوی دکتری در علامه شوند.از خدا بترسید و از این حرف ها دست بردارید.
احتمال افزایش اختلالات تغذیه ای در نوجوانان مبتلا به صرع
تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم، مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم.