سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 20 Apr 2021
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ / ۱۰:۱۵
کد مطلب: 34448
۰

طرح ادغام و سنجش، استرس‌زاست

به گزارش ایسنا، حمید میرزاده با اشاره به تصویب یک فوریت طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار کرد: این طرح مغایر حمایتی است که اخیراً 242 نفر از نمایندگان محترم از توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کردند.

وی با بیان اینکه "این طرح در راستای توسعه دولتی کردن بیشتر آموزش عالی و خلاف اصل 44 قانون اساسی است"، خاطرنشان کرد: انتخاب دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری با سازوکاری که در این طرح آمده، زمینه‌ساز فساد است و حق دانشجویان برجسته را که در حالت فعلی با وزن بالای تأثیر آزمون کتبی اغلب داوطلبان برجسته و شایسته انتخاب می‌شوند، به امر مصاحبه و حب و بغض‌های غیر قابل کنترل می‌سپارد.

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: با این طرح امر تحصیلات تکمیلی در شهرستان‌ها و استان‌ها که توسط دانشگاه آزاد اسلامی با تدارک اساتید و تجهیزات طرح ساها فراهم شده، با رکود مواجه خواهد شد و دوباره فرزندان خانواده‌ها باید برخلاف بومی‌گزینی، آواره مراکز استان‌ها شوند و هزینه‌های زیادی بر آنها تحمیل می‌شود.

میرزاده با اشاره به عواقب دیگر این طرح گفت: تعداد پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی به‌شدت با اجرای این طرح کاهش می‌یابد و سیل مهاجرت داوطلبان به خارج از کشور افزایش خواهد یافت و با پول خانواده‌های ایرانی، دانشگاه‌های خارج از کشور آباد می‌شود و تبعات نامطلوب فرهنگی و اخلاقی ناشی از مهاجرت هم به آن اضافه خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اهمیت همدلی بر سلامت روان
والدینم مجبورم می کنند تجربی بخوانم!
تحمل رنج چگونه به زندگی معنا میدهد؟/تفاوت معنادرمانی بامکتب فروید
کودکان فراری از مسواک؛ چاره چیست؟
هر 40 ثانیه یک نفر به علت خودکشی در جهان فوت می کند
هرگز این ۶ مورد را نباید در شبکه‌های اجتماعی انجام دهید
بکش، اما تحقیر نکن / خرده‌پرخاشگری چیست؟
"شیوه فرزندپروری"؛ پیش‌بینی‌کننده آمادگی به اعتیاد نوجوانان
فرمول جادویی تقویت سیستم ایمنی: ورزش، تغذیه و خواب
پایان دادن به نگرانی‌ها و به دست آوردن کنترل زندگی
روزه‌داری باعث از بین رفتن سلول‌های معیوب و سرطانی می شود
پیامدهای رابطه با زن یا مرد متأهل
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی