دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ - 29 May 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ / ۲۳:۰۸
کد مطلب: 34598
۰

انتقاد حداد عادل از جنجال بر سر حذف علوم انسانی در مدارس

به گزارش مهر، جلسه ۱۱۰ شورای تخصصی ارتقاء و تحول علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست غلامعلی حداد عادل برگزار شد.

حداد عادل در این جلسه گفت: از میان کتاب‌های موجود برای تدریس در درس «انسان شناسی» ۳ عنوان کتاب انتخاب و مقرر شده تا این سه جلد کتاب با تجدیدنظر و پس از تربیت استاد برای تدریس این درس که از میان اساتید معارف اسلامی انتخاب خواهند شد، «مبنای درس انسان شناسی اسلامی» قرار گیرند که از ابتدای سال تحصیلی آینده به ارزش ۲ واحد در همه رشته‌های علوم انسانی تدریس خواهد شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جنجال‌های خبری ایجاد شده بعد از گفتگوی یکی از مسئولان آموزش و پرورش درمورد آموزش علوم انسانی در مقطع متوسطه گفت: بعد از این مصاحبه و متعاقب سوء تعبیری که از این مصاحبه در جامعه منتشر شد، یک جنجال خبری در رسانه‌های بیگانه و برخی از رسانه‌های داخلی به راه افتاد تا چنین وانمود شود که هر کس بخواهد در مقطع متوسطه در رشته علوم انسانی تحصیل کند حتماً باید در مدارس معینی مشغول به تحصیل شود.

وی گفت: خوشبختانه متعاقب این جریان، مسئولان آموزش و پرورش با اطلاع‌رسانی به موقع رفع شبهه کردند، اما باید مواظب باشیم تا موضوع تحول در علوم انسانی به مسائل سیاسی که حرکت این جریان را مختل می‌کند، آلوده و آغشته شود.

وی افزود: پس از تصویب برنامه‌های درسی هر رشته که توسط کارگروه مربوطه ارائه خواهد شد، وارد مرحله تألیف کتب و تربیت استاد خواهیم شد که با همکاری وزارت علوم و دانشگاه‌ها این کار انجام خواهد شد
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
ز باغ رعيت، گر مَلك خورد سيبي / برآرند غلامان، درخت از بيخ