يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - 26 Jun 2022
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ / ۰۰:۲۰
کد مطلب: 34631
۱

یوگا و پیلاتس چه تاثیری بر ذهن و روان‌تان می‌گذارند؟

یوگا و پیلاتس چه تاثیری بر ذهن و روان‌تان می‌گذارند؟
خانم جولیا رودیگر که روان‌درمانگر است، برای کش دادن عضلات خود شروع کرد به انجام تمرینات یوگا. او می‌گوید: به نظر می‌رسد که بسیاری از مردم از مزیت‌های فیزیکی یوگا آگاهی دارند. اما این ورزش من را قوی‌تر کرده و قابلیت انعطاف پذیری‌ام را بالا برده است.
یوگا، پیلاتس و تای-چی نمونه‌هایی از ورزش‌های فیتنس ذهنی-جسمی هستند چرا که تمرکز این ورزش‌ها هم بر روی مقاومت ذهنی و هم مقاومت جسمی است. به طور کلی می‌توان گفت که تمرینات جسمی-ذهنی باعث می‌شود که بتوان میزان وزن را کنترل کرد،فشار خون را کاهش داد، استرس را کم و وضعیت خواب را متعادل ساخت.
چه اتفاقی برای کالری‌ها می‌افتد؟
اگر دوست دارید که کالری بیشتری بسوزانید، برخی جلسات پیشرفته‌ی یوگا و پیلاتس می‌تواند با سرعت بیشتری این کار را برایتان انجام دهد.
برای مثال یک فرد ۵۵ کیلویی می‌تواند ۲۹۸ کالری را در یک جلسه‌ یوگای ۱ ساعته بسوزاند. انجام تمرین «بیکرم» یا یوگای قدرتی هم باعث سوزاندن کالری بیشتری می‌شود. این کلاس‌ها مستلزم آن است که فرد حالت در هم پیچیده و سختی را برای دوره‌های طولانی‌تر به منظور انجام فعالیت‌های سخت‌تر انجام دهد.
یوگا برای تقویت مقاومت 
مانند کلاس ایروبیک یا تمرینات وزنه برداری، میزان شدت هر متد، با توجه به سبک و مربی آن متفاوت است. انجام این تمرینات جسمی-ذهنی به طور مستمر باعث تقویت مقاومت شما می‌شود. زیاد نگران این نباشید که یک وقت اشتباه کنید یا این که بخواهید تمام حرکات را درست انجام دهید. برای شروع تنها کافی است که حضور داشته باشید و حرکات را انجام دهید. یکی از افرادی که این ورزش را انجام می‌دهد می‌گوید: برادر من دونده‌ی ماراتن است و بهتر و تندتر از من می‌دود، اما انعطاف پذیری من بیشتر بوده و قدرت و مقاومت بالا تنه‌ی من به خاطر این ورزش از او بیشتر است.
-

(منبع: webmd)

مرجع : الو دکتر
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نجات از تله پشت گوش ‏‏اندازی کارها
تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
اعتیاد به دارو‌های آرام بخش چیست؟
تاثیر خشونت والدین بر کودکان
ارتباط خود زنی و پردازش درد
شايد شخصي آنقدر ميل به درك شدن دارد، ميل به دوست داشته شدن ندارد