سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - 3 Aug 2021
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ / ۱۱:۲۰
کد مطلب: 34689
۱

میزان مصرف میوه در افراد چاق و لاغر

میزان مصرف میوه در افراد چاق و لاغر
پیام فرح بخش متخصص تغذیه در خصوص جایگاه میوه در برنامه غذایی افراد جامعه گفت: یک فرد بالغ باید روزانه 3 تا 4 واحد میوه دریافت کند. اما منظور ما از یک واحد میوه همان حجم یک سیب متوسط است، پس اگر بخواهیم با این الگو جلو برویم، 17 حبه انگور، 3 عدد زردآلو، 3 عدد آلوسیاه، یک پرتقال متوسط و یا یک نارنگی بزرگ یک واحد میوه به شمار می‌رود.

وی تأکید کرد: فرد برای دریافت 3 تا 4 واحد میوه روزانه نباید تمام این مقدار را در یک وعده استفاده کند بلکه باید آن را در میان وعده‌ها دریافت کنند و موضوع دیگر میوه‌ها باید متنوع باشند، مثلاً اگر بخواهیم 3 میوه مصرف کنیم نباید 3 تا سیب باشد بهتر است از سه نوع میوه استفاده کنیم.

فرح بخش در خصوص این که افراد چاق باید میوه را چگونه مصرف کنند که وزن آنها را افزایش ندهد، عنوان کرد: افرادی که اضافه وزن دارند، باید خود میوه را مصرف کنند و از مصرف آبمیوه خودداری کنند. زیرا وقتی میوه را آب گیری می‌کنیم، حجم آن کاهش می‌یابد و فیبر آن از دست می‌رود. در واقع آن پالپی که از میوه انتظار داریم، وجود ندارد و احساس سیری که در میان وعده انتظار داریم، به ما دست نمی‌دهد.

این متخصص تغذیه در خصوص چگونگی مصرف میوه برای افراد لاغر بیان کرد: افراد لاغر باید به جای مصرف خود میوه،‌ آبمیوه بخورند چرا که نباید منجر به سیری او شود و فرد از وعده اصلی غذایی بیافتد. همچنین برای کودکان هم توصیه می‌کنیم در زمان شیرخوارگی از میوه‌هایی مثل سیب و موز که آسیب کمتری می‌رساند، استفاده کنند و در ادامه از گلابی و در یک سالگی مصرف تمام میوه‌ها برای کودک آزاد است. فقط باید دقت کنیم که هسته میوه‌های هسته‌دار را بگیریم.
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تأثیر مخرب ویروس کرونا بر حافظه
چرا این دختر فکر می‌کند "زشت" است؟!
عوامل شخصیتی که کارایی واکسن کووید ۱۹ را تعیین می‌کند
تنبیه روانی کودکان ممنوع
چه کار کنیم تا در محیط کار مضطرب نباشیم؟
راهکارهایی برای کنترل اضطراب قبل از جراحی
عواملی که به افسردگی دامن می‌زنند!
تاب آوری در والدگری کودکان با نیازهای ویژه
بهترین راه برای درمان احساس تنهایی چیست؟
چه وقت به یک مرد نباید اعتماد کرد؟
از مشاوره ازدواج نترسید!
چطور در شبکه‌های اجتماعی بهتر گفت‌و‌گو کنیم؟
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم