سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - 18 Jan 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ / ۱۳:۵۴
کد مطلب: 34843
۲

خودکشی پدر يك خانواده به علت اعتیاد و افسردگی شدید

اعتياد به مواد مخدر، بلاي خانمانسوزي است كه افراد زيادي را به بدبختي و فلاكت كشانده و تار و پود سرنوشت فريب خوردگان را از هم گسسته است. همه روزه در صفحات حوادث روزنامه ها و خبرگزاري هاي رسمي كشور وقايع تاسف بار و حوادثي را مي خوانيم كه ريشه و منشاء آن از اعتياد سرچشمه مي گيرد.

اگر چه گرفتاري در اين آتش ويرانگر و بي رحم نيز خود منشاء و ريشه هاي بسياري دارد كه بيشترين سهم اين آسيب ها، كم كاري نهاد خانواده و بي توجهي پدران و مادران به شيوه هاي صحيح پروري و تربيت درست فرزنداني است كه در‌ آينده نزديك به عنوان عضوي در جامعه بايد نقش و مسئوليت هاي مهمي را بر عهده بگيرند. متاسفانه افرادي كه در دام اعتياد گرفتار مي شوند نيز نمي توانند خانواده خود را مديريت كنند و اين مسئله نيز آسيب ها و گرفتاري هاي زيادي را براي جامعه به وجود مي آورد.

طلاق هاي عاطفي، افسردگي هاي شديد روحي و رواني ، مشاجره خانوادگي ، نزاع هاي دسته جمعي ، سرقت و جرايم خرد و كلان ، خودكشي ، دگر كشي و ... نمونه هايي از نتايج پديده شوم اعتياد به مواد مخدر هستند.

صبح روز شنبه پنجم دي ماه زخم عفوني يكي از آسيب هاي اعتياد به مواد مخدر سر باز كرد و مرگ تلخ پدر يك خانواده را رقم زد. اين فرد از چند سال قبل به مواد مخدر آلوده و دچار مشكلات روحي، رواني و عصبي شده بود. مواد مخدر صنعتي سلول هاي مغزي اش را وابسته خود كرده بودند و از اين وضعيت عذاب مي كشيد. او در اقدامي تاسف بار و باور نكردني ، با برداشتن چاقو به جان خود افتاد و به زندگي اش پايان داد. خانواده اين فرد زماني بالاي سرش رسيدند كه غرق در خون روي زمين افتاده بود و نفس نمي كشيد. با گزارش موضوع به فوريت هاي پزشكي 115 و پليس 110، امدادگران در محل حاضر و اقدامات قانوني اوليه به دستور مقام قضائي انجام شد.
جسد اين فرد در حالي به پزشكي قانوني انتقال يافت كه خانواده اش با خاطراتي تلخ از گذشته ، نگران روزهاي سرد آينده سرنوشت خود بودند و اشك مي ريختند. تحقيقات پليسي در اين باره ادامه دارد.

* غلامرضا تديني راد - خبرنگار پايگاه خبري پليس خراسان رضوي
مرجع : پايگاه خبري پليس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سبک های ارتباطی بین زوجین
اینفوگرافی/ خطرات گوشی هوشمند و بازی های آنلاین برای کودکان
کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاورۀ راهیل
گول صفحات و جملات انگیزشی را نخورید
کاربرد نظریه های یادگیری در آموزش
چرا زن ها خیانت می کنند؟ ۸ دلیلی که بیشتر مردها نادیده می‌گیرند
بحران‌های روانشناختی
وقتی نوجوانتان دروغ می‌گوید چه کار کنید؟
ابعاد اجتماعی و روانشناختی شایعه
کتاب آسان­ آموز روانشناسی تربیتی
درمان بیش فعالی کودکان
سلامت روان و سطوح سه گانه پیشگیری
بادها می وزند، عده ای در مقابل آن دیوار می سازند و تعدادی آسیاب به پا می کنند