چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - 29 Nov 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ / ۱۲:۴۵
کد مطلب: 35095
۱
امکان انتخاب دو رشته

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال ۹۵

زمان ثبت نام  آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال ۹۵
ثبت نام آزمون، ارسال مدارک و دریافت کد رهگیری به صورت اینترنتی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می گیرد و داوطلبان می توانند از اول بهمن با مراجعه به سایت sanjeshp.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
 
داوطلبان ملزم هستند کلیه مدارک مورد نیاز را بر حسب مورد، بطور کامل و خوانا و صحیح ارسال کنند. در صورت ناقص، ناخوانا، نادرست بودن، مسئولیت عواقب بعدی به عهده داوطلب خواهد بود.
 
ارسال مدارک به صورت اینترنتی
 
کلیه مدارک مورد نیاز مانند مدرک تحصیلی، مدرک نشان دهنده وضعیت طرح نیروی انسانی، مدرک نشان دهنده سابقه کار، مدرک نظام وظیفه و ... متعاقباً پس از قبولی، توسط دانشگاه پذیرنده اخذ خواهد شد، تاکید می شود از اعلام و ارسال هرگونه اطلاعات غیرمرتبط و غیر واقعی خودداری شود.
 
پس از پذیرش در آزمون در صورت هرگونه مغایرت با ضوابط اعلام شده، قبولی داوطلب ملغی شده و از ادامه تحصیل جلوگیری شده و طبق ضوابط با متخلف برخورد خواهد شد.

ممنوعیت شرکت پذیرفته شدگان سال ۹۴ در این آزمون
 
آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ در کلیه رشته ها به صورت یک مرحله ای برگزار خواهد شد و کسانی که در آزمون سال ۹۴ وزارت بهداشت شرکت کرده و پس از پذیرفته شدن در دانشگاهها و مراکزی که تحصیل در آنها رایگان بوده، ثبت نام نکرده و یا انصراف داده اند، به دلیل محرومیت یک ساله حق شرکت در این آزمون را ندارند.
 
درصورت محرز شدن عدم رعایت این امر، داوطلب متخلف محسوب شده و به هئیت بدوی رسیدگی تخلفات آزمونها معرفی خواهد شد.
 
براساس مصوبات، پذیرفته شدگان سال ۹۴ مراکز پذیرنده با شهریه درصورت عدم ثبت نام یا انصراف، حق شرکت در آزمون ۹۵ را دارند. به عبارتی مشمول محرومیت یکساله نبوده و مجاز به شرکت در این آزمون هستند.
 
امکان انتخاب دو رشته برای اولین بار
 
در این آزمون شرایطی فراهم شده که داوطلب می تواند باتوجه به مدرک کارشناسی و یا بالاتر در دو رشته امتحانی شرکت کند. درجدول مربوطه در دفترچه ثبت نام رشته های امتحانی در قالب چهار گروه مشخص شده است.
 
هر داوطلب می تواند فقط یک رشته یا مجموعه (از هر یک از چهار گروه و حداکثر دو رشته) یا دو مجموعه و یا یک مجموعه و یک رشته (از دو گروه متفاوت) را ثبت نام کرده و در آزمون شرکت کند. داوطلب نمی تواند از یک گروه دو رشته را انتخاب کند.
 
برخی از رشته ها که دارای آزمون های یکسانی هستند، در آزمون سال ۹۴ تجمیع و به صورت یک مجموعه امتحانی درآمده اند که فقط یک دفترچه سؤال برای این مجموعه صادر شد.
 
سال جاری نیز به همین منوال خواهد بود. داوطلب با انتخاب یکی از این مجموعه ها می تواند در رشته های مشخص شده در آن مجموعه در صورتیکه حائز شرایط شرکت در رشته مورد نظر از آن مجموعه باشد، شرکت کند و شانس خود را در همه رشته های آن مجموعه امتحان کند.
 
الزام ارائه سابقه کار بالینی برای داوطلبان چند رشته پرستاری
 
متقاضیان شرکت در رشته های امتحانی تکنولوژی گردش خون، پرستاری مراقبت های ویژه، پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان و پرستاری اورژانس دقت کنند سابقه ۲ سال کار بالینی با مدرک کارشناسی در بخشهای بالینی و بیمارستانی الزامی است.
 
هرگونه کسری خدمت بالینی از مدت ۲ سال اعلام شده قابل پذیرش نخواهد بود. اگر این سابقه در بخشهای بالینی بیمارستان خصوصی و یا مربوط به گذراندن دوره طرح نیروی انسانی در بیمارستان باشد، قابل قبول خواهد بود.
 
داوطلبان واجد شرایط استفاده از آیین نامه استعداد درخشان دقت کنند با توجه به لزوم سابقه خدمتی فوق الذکر (مطابق ضوابط اعلام شده) بلافاصله پس از فراغت از تحصیل واجد شرایط انتخاب این رشته ها هستند.
 
تذکر مهم: سوابق خدمت در مراکز غیربالینی،یا با مدرک کاردانی و یا پست کاردانی مورد تایید نیست. واجدین شرایط باید تا تاریخ اعلام شده حداقل ۲سال سابقه کار بالینی را داشته باشند .
 
اعلام میزان هزینه ثبت نام برای شرکت در آزمون
 
هزینه ثبت نام برای هر گروه امتحانی مبلغ ۳۰۰ هزار ريال (۳۰ هزار تومان) است . داوطلب باید با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و ورود به پیوند الکترونیکی آزمونهای مرکز سنجش آموزش پزشکی هزینه ثبت نام را به صورت الکترونیکی پرداخت کند.
 
وجه پرداختی به هیچ عنوان قابل استرداد نیست. داوطلبی که متقاضی شرکت در دو گروه امتحانی است باید دو بار مبلغ مذکور را تحت عناوین ۱-پرداخت هزینه-رشته اول از یک گروه ۲-پرداخت هزینه-رشته دوم از یکی از سه گروه باقیمانده پرداخت کند.
 
برگزاری آزمون در ۷۶ رشته و ۳۰ شهر
 
آزمون ۷۶ رشته ها در شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایلام، بوشهر، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، خرم آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سمنان، سنندج، شیراز، شهرکرد، قزوین، قم،  کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یاسوج و یزد برگزار می شود.
 
داوطلبان باید در ردیف محل امتحان فرم ثبت نام یکی از شهرها را بعنوان محل حوزه امتحانی جهت شرکت در آزمون انتخاب کنند. محل آزمون مجزا از دانشگاه محل تحصیل است و هیچ ارتباطی به محل تحصیل ندارد. داوطلبان دقت کنند پس از اتمام مرحله ثبت نام و ویرایش، به هیچ عنوان محل حوزه امتحانی تغییر نخواهد کرد.
 
پس از برگزاری آزمون طبق زمان اعلام شده پیش از انتخاب رشته محل تحصیل، به منظور آگاهی داوطلب از وضعیت علمی خود کارنامه اولیه حائز نمره کتبی، در اختیار داوطلب قرار می گیرد. براساس نمره اکتسابی درصورت کسب حدنصاب لازم، به اندازه چند برابر ظرفیت پذیرش تعدادی از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل تحصیل خواهند شد.
 
داوطلبان مجاز باید در زمان مقرر تعیین شده نسبت به انتخاب رشته محل تحصیل خود اقدام کنند. عدم انتخاب رشته محل در مهلت تعیین شده به منزله انصراف از این مرحله بوده و متعاقباً برای این افراد که مجاز به انتخاب شده و عمل نکرده و یا بنا به دلایلی از این مرحله جا مانده اند، اقدامی میسر نیست.
 
داوطلب به هنگام انتخاب رشته محل تحصیل درصورت کسب نمره حدنصاب، مجاز است کلیه دانشگاهها و مراکز پذیرنده دانشجو در آن رشته را به ترتیب علاقه، شرایط فردی و اولویت انتخاب کند و در اولین رشته محلی که نمره قبولی را کسب کرده پذیرفته می شود.
 
آزمون در روزهای ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه ۹۵ در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می شود.
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
دو بیگانه همدرد، از دو خویشاوند بی‌درد یا ناهم‌درد، با هم خویشاوندترند… علی شريعتی