کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

چه کنیم تا حس حسادت در فرزند بزرگتر نباشد

25 دی 1394 ساعت 20:36

توجه به نیازهای مختلف کودک بزرگتر یکی از راه‌های کاهش حسادت در هنگام تولد فرزند دوم است.


مجتبی کاشانی روانشناس تربیتی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران ؛ اظهار داشت: مهیا کردن شرایط روحی و آماده‌سازی روانی برای فرزند دوم یکی از مهمترین راه‌های کاهش تنش‌ها و مشکلات روحی در فرزند بزرگتر خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: برای کودکان دبستانی و پیش‌دبستانی قبل از چهارماه مانده به تولد فرزند دوم این آماده‌سازی انجام شود و به او بگویید که هر خانواده متشکل از پدر، مادر و فرزندان بوده ولی هرگز قول همبازی بودن را به او ندهید زیرا به دلیل عدم توانایی کودک دوم در بازی با وی ممکن بوده باعث ناراحتی او خواهد شد.

کاشانی افزود: در صورت رفتار مناسب فرزند بزرگتر با نوزاد، وی را تشویق کرده و گاهی هدیه‌ای از طرف او برای کودک بزرگتر گرفته،همچنین با کمکش اتاق نوزاد را مرتب کرده ولی هرگز نگویید که این تغییرات برای ورود فرزند تازه متولد شده است، زیرا باعث ایجاد حس حسادت و طردشدن در او خواهد شد.

این روانشناس تربیتی در پایان اضافه کرد: برنامه روزانه فرزند بزرگترتان را طبق روال گذشته انجام داده و سعی کنید از او غفلت نکرده همچنین هنگام شیردادن به نوزاد، او را هم در آغوش کشیده و در مورد رفتارهای کودک کوچکتر با او صحبت کنید.


کد مطلب: 35180

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/35180/کنیم-حس-حسادت-فرزند-بزرگتر-نباشد

میگنا
  https://www.migna.ir