چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - 27 Sep 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ / ۰۸:۴۳
کد مطلب: 35253
۱

ایجاد زمینه‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان با کمک رشته‌های میان رشته‌ای

دکتر جعفر کیوانی معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص رشته‌های میان رشته‌ای دانشگاه خوارزمی عنوان کرد: باید به بحث مطالعات میان رشته‌ای توجه کرد، زیرا هر رشته در کنار رشته‌های دیگر می‌تواند به هم‌افزایی منجر شود، از این رو در معاونت آموزشی دانشگاه خوارزمی موضوع مطالعات میان رشته‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و متولی شخصی دارد.

وی ادامه داد: براساس مطالعات، فهرستی از این رشته‌ها تدوین شده است که اقدام به راه‌اندازی آن‌ها براساس اولویت‌های دانشگاه در حال انجام است. دانشگاه به منظور ایجاد زمینه‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان خود، این رشته‌های میان رشته‌ای را تأسیس می‌کند تا بتواند فعالیت‌های آموزشی خود را براساس نیاز روز ساماندهی نماید.

دکتر کیوانی بیان کرد: به تمامی گروه‌های آموزشی این دانشگاه اعلام شده است تا در تدوین و تعیین رشته‌های میان رشته‌ای مشارکت داشته باشند و در نتیجه فعالیت گروه‌های آموزشی در معاونت این دانشگاه بررسی و جمع‌بندی می‌شود.

وی اظهار داشت: این دانشگاه در نظر دارد در زمینه‌هایی که نیاز شغلی در جامعه وجود دارد و رشته‌های مرتبط با آن‌ها از پتانسیل لازم برخوردار باشد، میان رشته‌ای‌ها را توسعه و فعالیت‌های خود را در این راستا سوق دهد.
معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی در پایان خاطرنشان کرد: این روند که برنامه درسی این دانشگاه در راستای برنامه‌ای روز آمد و مطابق با نیازهای جامعه باشد، آغاز شده است و در این راستا کمیته برنامه‌ریزی درسی تشکیل شده با همکاری گروه‌های آموزشی وظیفه بازنگری دروس را برعهده دارند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
کلمات بیش از آنچه که شما تصور می کنید تاثیر گذارند. همیشه پیش از صحبت کردن فکر کنید.