جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - 8 Dec 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ / ۱۵:۲۱
کد مطلب: 35291
۰

همایش دو روزه سلامت روان سالمندان در مشهد

معاون دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اعلام این خبر گفت: شورای ویژه ای در وزارت بهداشت برای پیگیری، تدوین و اجرای این سند شکل گرفته است.
دکتر محمدتقی یمانی در حاشیه همایش دو روزه سلامت روان سالمندان که از دیروز در مشهد آغاز شده است افزود: در قالب برنامه های طرح تحول نظام سلامت در حوزه سالمندان دو برنامه تدوین شده است که شامل برنامه ادغام یافته ارتقای سلامت سالمندان و آموزش شیوه زندگی سالم در دوران سالمندی است.

وی گفت: هم اکنون سالمندان هشت و دو دهم درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دهند که این رقم در مقایسه با سالهای گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. یمانی ادامه داد: ایران یکی از پنج کشوری است که رشد جمعیت سالمندی در آن رو به افزایش است به طوری که جمعیت سالمندی در ایران در دو تا سه دهه آینده با توجه به رشد فزاینده آن، 20 درصد جمعیت کشور را تشکیل خواهد داد و اگر در این خصوص چاره اندیشی نشود با بحران مواجه خواهیم شد.

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت: خشونت علیه سالمندان هم اکنون یکی از مشکلات سلامت روان در بین جمعیت سالمندی ایران است به طوری که حتی بی توجهی به سالمندان یکی از مشکلات در این زمینه محسوب می شود.

دکتر علی اسدی افزود: به طور مثال خانواده ها به مسائل جسمی، درمان و کنترل بیماریهای سالمندان توجه ویژه ای دارند اما به مسائل روحی و روانی آنها توجهی ندارند و به همین دلیل سالمند طرد و دچار افسردگی می شود.
او گفت: در سالهای اخیر توجه به اصلاح سبک زندگی و کیفیت زندگی با اولویت قرار گرفتن حوزه سلامت در کشور از اهمیت زیادی برخوردار است از این رو محور برنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بحث بیمارنگری به سلامت نگری و سلامت محوری تغییر یافته است.
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
انسانهاي شاد دنياي درونشان را ميسازند، انسانهاي غمگين دنياي بيرونشان را سرزنش ميكنند.