جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - 22 Oct 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ / ۱۵:۲۶
کد مطلب: 35511
۱
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش

انجمن اولیا و مربیان غیرقانونی و غلط به مدارس غیردولتی الصاق شد

انجمن اولیا و مربیان غیرقانونی و غلط به مدارس غیردولتی الصاق شد
علی اصغر احمدی مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس و با اشاره به جایگاه انجمن اولیا و مربیان که اکنون زیر مجموعه مدارس غیردولتی مشغول فعالیت است، اظهار داشت: اساس انجمن اولیا و مربیان در ثبت شرکت‌ها به عنوان یک نهاد غیردولتی در 23 آبان 1346 ثبت شده است و شورای انقلاب پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مصوبه‌ای کارکنان انجمن اولیا و مربیان را مشمول استخدام دولتی دانستند.

وی با بیان اینکه اساسنامه انجمن اولیا و مربیان که در سال 1367 مورد تصویب مجدد قرار گرفت آن را به صورت غیرانتفاعی می‌داند، خاطرنشان کرد: انجمن اولیا و مربیان موسسه‌ای غیرانتفاعی وابسته به وزارت آموزش و پرورش است که رئیس آن منسوبی از سوی وزیر آموزش و پرورش است.

احمدی با تأکید بر اینکه شورای عالی اداری در سال 1390 انجمن اولیا و مربیان را به مدارس غیردولتی الصاق کرد که کاری غیر قانونی بوده است، گفت: این موضوع اصلاً در حوزه اختیارات شورای عالی اداری نبود و به مصالح غیردولتی هم نیست و قرار است این موضوع غلط مورد بررسی قرار گیرد و برطرف شود.

مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: حتی موسسات بازرسی در کشور می‌توانند حکم برگشت به وضعیت گذشته صادر کنند و منتظر هستیم تا شورای عالی اداری این مصوبه را لغو و حکم به شرایط گذشته انجمن اولیا و مربیان بدهد.
احمدی با بیان اینکه اساسنامه‌ای که آموزش و پرورش تصویب کرده است به قوت قانونی خود باقی مانده است، عنوان کرد: پس از این اتفاقات و بررسی مجدد انجمن اولیا و مربیان و با حکم لغو شرایط فعلی و برگشت به وضعیت گذشته، اساسنامه انجمن اولیا و مربیان هم باز تعریف می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

«ازدواج درمانی» چیست و چگونه زندگی مشترک را نجات می‌دهد؟
تفاوت دیسک کمر و سیاتیک: بهترین راه تشخیص و درمان
با همسر ایرادگیر و غرغرو چه رفتاری کنیم؟
در ایران کدام الگوی بینی و چانه، جذاب است؟
به این درخواست‌های همسر خود با قدرت «نه» بگویید!
تاثير وابستگی و دلبستگی دركودكی
چگونه با اختلالات خُلقی ناشی از تغییر فصل کنار بیاییم؟
با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!
جوان ۳۰ساله‌ای که پدر ۴۰فرزند است!
به من نگوئید روانی/ چگونه با بیماران روحی رفتار کنیم؟
راه حل پرخوری چیست؟
غلظت کورتیزول در موی سر معیار سنجش استرس
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی