يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - 12 Jul 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ / ۱۲:۵۵
کد مطلب: 35699
۰

چه کسانی می‌توانند در مدارس آموزش از راه دور تحصیل کنند؟

 

شاهمرادی با بیان اینکه ادامه تحصیل بزرگسالان به دوطریق آموزش حضوری در نهضت سوادآموزی و آموزش نیمه حضوری در مدارس آموزش از راه دور دنبال می‌شود اظهار کرد: برای هر واحد حداقل شش ساعت رفع اشکال پیش بینی شده، ولی فرد می تواند با محتوای خودخوان آماده شده، درسش را ادامه دهد.

 

وی افزود: تمام کسانی که فرصت اول تحصیل را از دست داده‌اند می‌توانند مخاطب ما باشند. این افراد دو دسته هستند. دسته نخست کودکان لازم التعلیم‌اند؛ البته نهضت سوادآموزی هم گام‌های خوبی برای آموزش کودکان لازم التعلیم برداشته است.

 

مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فعلا متوسطه اول و دوم را پوشش می‌دهیم اظهار کرد: مدارس آموزش از راه دور از مجراهای خوب تحقق عدالت آموزشی در کشور هستند. در حال حاضر روستاهایی را در کشور داریم که یک دانش آموز دارند و یک مدرسه برای آنها دایر شده است. قیمت تمام شده برای این یک دانش آموز رقمی بالا و به صرفه نیست، اما با مدل آموزش از راه دور با صرف یک چهارم هزینه می‌توان این اقدام را پیش برد.

 

شاهمرادی افزود: گروه دوم نیز بزرگسالان هستند که در سطح جامعه در حرفه‌های مختلف مشغول بکارند و یا زنان خانه دار یا معلولان که سختی در تردد دارند می توانند از این خدمات استفاده کنند.

 

وی با اشاره به فعالیت 1722 مدرسه آموزش از راه دور در سطح کشور گفت: 200 هزار دانش آموز در این مدارس مشغول تحصیل‌اند و ظرفیت ما تا 10 برابر قابل افزایش است. متاسفانه علی رغم ظرفیت‌های خوبی که وجود دارد این سیستم چندان شناخته شده نیست و بسیاری نمی‌دانند چنین سیستمی وجود دارد. ما علاوه بر این می‌توانیم داوطلبان خارج از کشور را نیز پوشش دهیم.

 

مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش افزود: ادارات آموزش و پرورش اطلاعات مدارس ما را در اختیار دارند و فهرست مدارس مجاز در پایگاه‌های اطلاع رسانی موجود درج شده است.

 

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ویژگی‌های رواندرمانگر ممتاز
نگاهی به نظریه فرانکل در روانشناسی دین
چه کنیم قضاوت دیگران برایمان مهم نباشد؟
بازار مکاره مشاوره‌های مجازی
ترامپ مانند دوران کودکی به دنبال جلب توجه است
نور خیابان بر خواب و سلامت روان نوجوانان تاثیر دارد
شرحی بر نظریه های رشد اخلاقی
چه کسانی احساس «شرم سمی» دارند؟
درباره‌ هورمون نوراپی‌نفرین و فواید آن
بدن های رنجیده
ارثی به جامانده از اجداد: خجالتی و کم رو بودن
فوق‌ تخصص بیماری‌های عفونی: ماسک پارچه‌ای بزنید؛ همین!
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.