جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - 8 Dec 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ / ۱۲:۵۵
کد مطلب: 35699
۰

چه کسانی می‌توانند در مدارس آموزش از راه دور تحصیل کنند؟

 

شاهمرادی با بیان اینکه ادامه تحصیل بزرگسالان به دوطریق آموزش حضوری در نهضت سوادآموزی و آموزش نیمه حضوری در مدارس آموزش از راه دور دنبال می‌شود اظهار کرد: برای هر واحد حداقل شش ساعت رفع اشکال پیش بینی شده، ولی فرد می تواند با محتوای خودخوان آماده شده، درسش را ادامه دهد.

 

وی افزود: تمام کسانی که فرصت اول تحصیل را از دست داده‌اند می‌توانند مخاطب ما باشند. این افراد دو دسته هستند. دسته نخست کودکان لازم التعلیم‌اند؛ البته نهضت سوادآموزی هم گام‌های خوبی برای آموزش کودکان لازم التعلیم برداشته است.

 

مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فعلا متوسطه اول و دوم را پوشش می‌دهیم اظهار کرد: مدارس آموزش از راه دور از مجراهای خوب تحقق عدالت آموزشی در کشور هستند. در حال حاضر روستاهایی را در کشور داریم که یک دانش آموز دارند و یک مدرسه برای آنها دایر شده است. قیمت تمام شده برای این یک دانش آموز رقمی بالا و به صرفه نیست، اما با مدل آموزش از راه دور با صرف یک چهارم هزینه می‌توان این اقدام را پیش برد.

 

شاهمرادی افزود: گروه دوم نیز بزرگسالان هستند که در سطح جامعه در حرفه‌های مختلف مشغول بکارند و یا زنان خانه دار یا معلولان که سختی در تردد دارند می توانند از این خدمات استفاده کنند.

 

وی با اشاره به فعالیت 1722 مدرسه آموزش از راه دور در سطح کشور گفت: 200 هزار دانش آموز در این مدارس مشغول تحصیل‌اند و ظرفیت ما تا 10 برابر قابل افزایش است. متاسفانه علی رغم ظرفیت‌های خوبی که وجود دارد این سیستم چندان شناخته شده نیست و بسیاری نمی‌دانند چنین سیستمی وجود دارد. ما علاوه بر این می‌توانیم داوطلبان خارج از کشور را نیز پوشش دهیم.

 

مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش افزود: ادارات آموزش و پرورش اطلاعات مدارس ما را در اختیار دارند و فهرست مدارس مجاز در پایگاه‌های اطلاع رسانی موجود درج شده است.

 

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی