شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - 23 Oct 2021
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ / ۱۸:۴۸
کد مطلب: 35794
۱

برخی فقط برای تایید ازدواج‌شان به مشاوره می‌روند!

برخی فقط برای تایید ازدواج‌شان به مشاوره می‌روند!
به گزارش ایسنا،دکتر محمد تبریزی تصریح کرد: متاسفانه بیشتر افراد تنها برای تائید ازدواج خود به مشاوران مراجعه می‌کنند، اما در این موارد نیز مشاوره می‌تواند با ارائه برخی راهکارها و آموزش‌، بروز مشکلات را کاهش دهد.

وی افزود: اگر مشاوره پیش از ازدواج در میان مردم رواج پیدا کند قطعا میزان طلاق و تشکیل زندگی‌هایی که مشکلات زیادی دارند، بسیار کاهش پیدا می‌کند.

تبریزی با تاکید بر انجام مشاوره پیش از ازدواج، عنوان کرد: تمام افرادی که برای مشاوره ازدواج مراجعه می‌کنند اولین دلیل خود را آمار بالای طلاق می‌دانند.

این روان‌شناس ادامه داد: علاوه بر افزایش میزان طلاق, افرادی هستند که به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند زندگی پر از مشکل خود را ادامه دهند به همین دلیل و برای جلوگیری از بروز این مسائل مشاوره پیش از ازدواج ضروری است.

تبریزی با بیان اینکه زمانی که دو نفر می‌خواهند ازدواج کنند فکر نمی‌کنند که مشکلاتی برای آنان پیش بیاید، اظهار کرد: مشاوران عواملی را که موجب ایجاد مشکل و در موارد حادتر جدایی می‌شود برای مراجعه کنندگان خود عنوان می‌کنند.

وی با اشاره به عواملی که موجب اختلاف در زندگی زناشویی می‌شود، تصریح کرد: برخی از عوامل هستند که وجود هر یک از آن‌ها به تنهایی می‌تواند منجر به شکست در زندگی زناشویی شود, عواملی مانند فرهنگ‌های متضاد یا نداشتن رضایت از ظاهر یکدیگر از جمله عواملی هستند که مشکلات جدی ایجاد می‌کنند.

این روان‌شناس یادآور شد: اما برخی از عوامل وجود دارد که می‌توان با آموزش صحیح با آنها کنار آمد و عواملی مانند تفاوت سنی نمی‌توانند بسیار مشکل‌ساز باشند. تبریزی با بیان اینکه در یک مشاوره ابعاد مختلف عاطفی، روانی، اقتصادی، فرهنگی، ‌جنسی و ... بررسی می‌شود، گفت: بررسی این عوامل موجب شده تا افراد تشخیص دهند آیا برای یکدیگر مناسب هستند یا باید فرد دیگری را برای زندگی انتخاب کنند.
وی مشاوره پیش از ازدواج را موجب کمک به زوجین دانست و عنوان کرد: افراد آزاد هستند بعد از دریافت مشاوره هر تصمیمی که صلاح می‌دانند بگیرند زیرا ازدواج یک امر کاملا شخصی است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

«ازدواج درمانی» چیست و چگونه زندگی مشترک را نجات می‌دهد؟
تفاوت دیسک کمر و سیاتیک: بهترین راه تشخیص و درمان
با همسر ایرادگیر و غرغرو چه رفتاری کنیم؟
در ایران کدام الگوی بینی و چانه، جذاب است؟
به این درخواست‌های همسر خود با قدرت «نه» بگویید!
تاثير وابستگی و دلبستگی دركودكی
چگونه با اختلالات خُلقی ناشی از تغییر فصل کنار بیاییم؟
با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!
جوان ۳۰ساله‌ای که پدر ۴۰فرزند است!
به من نگوئید روانی/ چگونه با بیماران روحی رفتار کنیم؟
راه حل پرخوری چیست؟
غلظت کورتیزول در موی سر معیار سنجش استرس
سلامتي هميشه با دارو بدست نمياد بيشتر اوقات از آرامش خيال آرامش قلب و روح مياد سلامتي با خنده و عشق مياد