سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - 5 Dec 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ / ۰۹:۱۰
کد مطلب: 36114
۰

قاتل خاموش بیماران بیگناه در بیمارستان ها/ چه کسی پاسخگوست؟

مطالعات جدید محققان نشان می دهد از هر 25 نفری که از بیمارستان مرخص می شوند یک نفر به عفونت بیمارستانی مبتلا می شود که موجب وخیم تر شدن بیماری آنها پس از ترخیص خواهد شد.
 
با توجه به یک گزارش جدید از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها(CDC) از هر 7 نفر یک نفر بدنش نسبت به مصرف آنتی بیوتیک در برابرعفونت های باکتریایی مقاومت نشان می دهد یا شرایطی پیش می آید که برای درمان عفونت باکتریایی نیاز به مصرف داروهای بسیار قوی است در این گزارش همچنین اعلام شده است که این آمار در بیمارانی که به دلیلی در بیمارستان بستری می شوند از یک نفر به 4 نفر از هر هفت نفر افزایش می یابد.
 
عفونت های بیمارستانی زمانی اتفاق می افتد که فرد در بیمارستان بستری است و عفونت باکتریای یا قارچی از محیط های جراحی یا از طریق کاتترهای پزشکی(لوله های نازک که در بسیاری از وسیله های پزشکی استفاده میشود) به بدن فرد بیمار منتقل می شود.
 
این عفونت می تواند منجر به ایجاد سپسیس شود. سپسیس یک بیماری جدی است که معمولاً توسط باکتری ایجاد میشود و زمانی اتفاق می افتد که باکتری در ریه، روده ها، مجاری ادراری و مثانه سمی تولید می کند که به سیستم ایمنی بدن و ارگانها و بافتهای بدن، حمله می کند این بیماری می تواند بسیار خطرناک باشد زیرا در صورتیکه درمان نشود، برروی کلیه ها، ریه ها، مغز و گوش اثرات خطرناکی خواهد گذاشت و در مواردی نیز کشنده است.
 
بنابر گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها(CDC) هر ساله 1 میلیون نفر به دلیل عفونت بیمارستانی در ایالات متحده امریکا در بیمارستان بستری می شوند و این عفونت ها ی بیمارستانی باعث مرگ یک سوم افراد مبتلا به عفونت می شوند .
 
مراحل نسبتا ساده ای برای جلوگیری از عفونت های بیمارستانی در بدن افراد بیمار وجود دارد که شامل مواردی مانند  نظارت بر اتصالات کاتترها و نواحی اتصال این کاتترها با بدن بیمار، استریل کردن دستگاهها و سطوحی که بیمار آنها را لمس می کند.
 
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها(CDC) در رسانه ها اعلام کرد که شدیدا به ابزار تشخیصی جدیدی برای پزشکان نیازداریم که به کمک آنها بتوان سریعا عفونت های باکتریایی را تشخییص داد این موضوع در طرح 5 ساله این آژانس که در ماه اوت سال گذشته منتشر شده است قرار داده شده است این طرح به منظور کاهش تعداد افرادی است که به عفونت های بیمارستانی مبتلا می شوند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
موفقیت هایی که نصیب افراد صبور می شود،همان فرصت هایی است که توسط افراد عجوا رها می شود