دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ - 29 May 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ / ۲۱:۳۶
کد مطلب: 36273
۱
۱

شورای تحول علوم انسانی چند برنامه درسی را مصوب کرد

حمید طالب‌زاده دبیر شورای تحول علوم انسانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به مصوبات شورای تحول علوم انسانی در سال 94 گفت: امسال حدود ۱۸ الی ۲۰ برنامه مصوب درسی در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکتری داشته ایم که برای اجرا به وزارت علوم تحقیقات و فناوری یا ابلاغ شده و یا اینکه در شرف ابلاغ است.

وی ادامه داد: در سال آینده نیز این برنامه‌ها ادامه خواهد یافت و تلاش ما این خواهد بود که برنامه کارگروه های مختلف شورای تحول علوم انسانی را به تصویب برسانیم.
دبیر شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی بیان کرد: همچنین از برنامه های دیگری که در دستور کار داریم تالیف کتاب های جدید است به طوریکه اکنون کتاب هایی در دست تالیف است که در آینده به عنوان کتاب دانشگاهی مورد استفاده اساتید، قرار می گیرد.

وی همچنین با اشاره به جزئیات ارایه درس انسان شناسی اسلامی در دانشگاه‌ها گفت: تعداد واحدهای این درس هنوز مشخص نشده اما به احتمال قوی ۲ واحد به این درس اختصاص داده می شود. درس «انسان شناسی اسلامی» درسی است که دانشجویان رشته های مختلف علوم انسانی به عنوان زمینه درسی خود در دوره کارشناسی باید بگذرانند.

وی درباره منابع این کتاب نیز خاطر نشان کرد: درمیان کتاب های متعددی که در زمینه انسان شناسی اسلامی تالیف شده و در رشته های مختلف دانشگاهی تدریس می شود، ۱۵ کتاب تاکنون بررسی شده، که از میان آنها یک تا ۳ کتاب انتخاب شده و به عنوان منبع این درس ۲ واحدی عرضه می شود. البته ممکن است در سال های آینده به تالیف مستقل این کتاب نایل شویم.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

راضیه
Iran, Islamic Republic of
من دانشچوی روانشناسی ام.تورووووخدا ولمون کنید رحم کنییید دیگه مگه درس اسلامی دیگه ای هم مووونده ک اضافه نکرده باشید؟!!؟اینا به چ دردی میبخووره
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!