دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ - 25 Sep 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۵ / ۲۲:۱۸
کد مطلب: 36334
۰
۱
رییس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی خبرداد

ارائه آموزش های پیش از ازدواج و مهارت های زندگی به سربازان

مجید رضازاده در گفت و گو با ایسنا،در خصوص انعقاد تفاهم نامه همکاری با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران،اظهار کرد: بر اساس این تفاهم نامه آموزش مهارت‌های زندگی و آموزش های پیش از ازدواج به سربازان درحال خدمت نیروی دریایی ارتش از سال 95 در 8 استان تهران،گیلان،مازندران،هرمزگان،بوشهر،خوزستان،سیستان و بلوچستان و کرمان و همچنین برای خانواده‌های کارکنان این یگان آغاز خواهد شد.

 وی در ادامه این همکاری را کاملا دوجانبه دانست و گفت: طی این تفاهم نامه همکاری،تأمین امکانات تخصصی اعم از تجهیز و تأمین کتاب ،CDهای آموزشی و همچنین اعزام بهترین اساتید در زمینه مشاوره و آموزش با بهره گیری از تخصص 3900 مدرس آموزش‌های پیش از ازدواج "انجمن مدرسین ازدواج و خانواده کشور" از تعهدات سازمان بهزیستی است.

 رییس مرکز توسعه پیشگیی و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: تجهیز مالی و تأمین اعتبار اعم از تأمین محل کلاس و سایر هزینه‌ها نیز از جمله تعهدات ارتش نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران است.

 رضازاده در خصوص مدت اعتبار این تفاهم نامه نیز اظهار کرد: مدت اعتبار این تفاهم نامه سه سال است؛اما قابل تمدید بوده و همچنین میتوان با تربیت مربی های ویژه آموزش های پیش از ازدواج و مهارت زندگی برای این یگان توسط بهزیستی،این فرآیند را در ارتش نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران پایدار کرد.

 وی در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر امکانات آموزشی و تخصصی (کتاب و CD) در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار داده شده است؛ اما هنوز کلاس های حضوری برگزار نشده که به محض اعلام آمادگی این یگان برگزار خواهند شد.

 رییس مرکز توسعه پیشگیی و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در پایان یکی از دلایل مهم طلاق را عدم ارائه آموزش‌های پیش از ازدواج دانست و ضمن بیان آنکه براساس آمارها و منابع جهانی چنانچه آموزش صحیح پیش از ازدواج به جوانان و زوجین ارائه شود 70 درصد طلاق‌ها کاهش پیدا خواهد کرد؛گفت:یکی از گلوگاه‌های بسیار مهمی که تقریباً تمامی پسران از آن عبور می‌کنند "سربازی" است به همین دلیل این گلوگاه مهم را شناسایی نسبت به ارائه آموزش های لازم به آنها اقدام کرده و امیدواریم در سال آینده شاهد گسترش این آموزش ها در کشور باشیم.

 

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فاطمه
Romania
سلام.ضمن تشکر از اجرای این طرح، لطفا برای سربازان نیروی انتظامی هم اجرایی شود.
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
کلمات بیش از آنچه که شما تصور می کنید تاثیر گذارند. همیشه پیش از صحبت کردن فکر کنید.