يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - 3 Dec 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ / ۱۵:۰۴
کد مطلب: 36430
۰
با هدف ارایه تازه های چشم پزشکی؛

بیست و دومین سمینار سالیانه فارابی برگزار می شود

بیست و دومین سمینار سالیانه فارابی برگزار می شود

به گزارش مهر، دکتر مرتضی مواسات دبیر علمی بیست و دومین سمینار سالیانه فارابی، افزود: هدف از برپایی بیست و دومین سمینار سالیانه فارابی که از سوی گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران (مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران) برگزار می شود، آشنایی چشم پزشکان سراسر کشور با تازه های علم چشم پزشکی و به روز رسانی دانش آنان در زمینه درمان های جراحی و غیر جراحی چشم پزشکی از طریق برگزاری سمپوزیوم ها و کارگاه های علمی است.

وی ادامه داد: در این سمینار سه روزه مباحثی در حوزه قرنیه، رتین (شبکیه)، استرابیسم (انحراف چشم)، گلوکوم (آب سیاه)، اربیت (حدقه چشم)، اکولوپلاستی (جراحی اطراف چشم) و اورژانس ارایه خواهد شد.

به گفته مواسات، از میان سمپوزیوم هایی که قرار است در این سمینار ارایه شود، ۲ سمپوزیوم مربوط به بیماری های شبکیه است که در آن در مورد دژنراسیون ماكولا (ضایعات نقطه بینایی) و تصویربرداری الکتروفیزیولوژی چشم مطالبی     مطرح می شود.

وی یادآور شد: همچنین در سمپوزیوم قرنیه، در مورد روش های جدید درمان بیماری های قرنیه و در بخش شبکیه، نتایج درمان های نوین به ویژه درمان بیماری های ارثی، دیستروفیک پرده شبکیه و ژن درمانی که شیوه ای نوین در درمان بیماری های چشم است و به تازگی تحقیقات در این زمینه روی مدل حیوانی در بیمارستان فارابی آغاز شده است، به چشم پزشکان ارایه می شود.

دبیر علمی بیست و دومین سمینار سالیانه فارابی تصریح کرد: عمده مخاطبان این سمینار را چشم پزشکان تشکیل می دهند، اما رزيدنت هاي چشم پزشكي و پرستاران نیز از دیگر مخاطبان این سمینار هستند.

وی گفت: با توجه به اینکه ضربه های چشمی می تواند، منجر به ضایعات و صدماتی در چشم شود، نحوه درمان این ضایعات در بیماران اورژانسی از دیگر مباحثی است که قرار است در سمینار مذکور مطرح شود.

همزمان با برپایی این سمینار، نمایشگاه تجهیزات چشم پزشکی، آخرین تکنولوژی های تجهیزات چشم پزشکی روز دنیا را به چشم پزشکان معرفی می کنند.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
نبود اضطراب مسئله ساز است،کمی اضطراب ارزش انطباقی دارد و اضطراب فراوان خرابی به بار می آورد.