سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - 24 May 2022
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ / ۱۷:۳۱
کد مطلب: 36435
۱
وزیر بهداشت:

اغلب رشته های بهزیستی کاربردی تر از دیگر رشته های دانشگاهی است

به گزارش ایرنا، سیدحسن هاشمی در دیدار نوروزی با مسئولان و هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با تاکید بر نقش کلیدی توانبخشی در نظام سلامت افزود: هرچند دانشگاه علوم بهزیستی، پیشرفت های خوبی در زمینه آموزش و پژوهش داشته اما انتظار است که این دانشگاه بصورت مجزا عمل نکرده و بیشتر بصورت سازمانی فعالیت کند.
وی ابراز امیدواری کرد تا مشکلات دانشگاه های علوم پزشکی و همچنین دانشگاه علوم بهزیستی به لحاظ بودجه، نیروی انسانی و فضای فیزیکی رفع شود.
وزیر بهداشت ادامه داد: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، تولیت سلامت با وزارت بهداشت است اما اختیارات وزارت بهداشت محدود بوده و تابع تصمیمات دولت و مجلس شورای اسلامی هستیم.
هاشمی افزود: امسال از فعالیت بیمارستان توانبخشی رفیده دیدن خواهیم کرد چون نیاز داریم که حداقل یک مرکز توانبخشی مجهز را به عنوان نمونه در کل کشور معرفی کنیم.
وی با یادآوری ضرورت پشتیبانی بیشتر از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در جهت پیشبرد اهداف این دانشگاه از نیروی انسانی این دانشگاه قدردانی کرد.

** لزوم توجه بیشتر به بخش توانبخشی
رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز در این دیدار گفت: انتظار داریم تا در کنار بخش درمان و پیشگیری، به بخش توانبخشی نیز به عنوان سطح سوم خدمات نظام سلامت توجه بیشتری شود.
حمیدرضا خرم خورشید افزود: امیدواریم در سال جدید، روند فعالیت های آموزشی، پژوهشی و درمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بیشتر به سمت «توانبخشی» گسترش یابد.
وی با اشاره به فعالیت بیمارستان توانبخشی رفیده گفت: در سال گذشته برای نخستین بار با فعال شدن 60 تخت بستری بیمارستان توانبخشی رفیده، بیماران توانستند انواع خدمات توانبخشی را بصورت استاندارد و زیر نظر متخصصان و کارشناسان این دانشگاه دریافت کنند.
رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: دو اتاق عمل این بیمارستان در سال گذشته فعال شد و انواع اعمال جراحی توانبخشی با مجهزترین تجهیزات و توسط جراحان و اساتید بنام کشور، در این بیمارستان انجام می شود.
خرم خورشید خاطرنشان کرد: مطمئنا با دیدار وزیر بهداشت از این بیمارستان می توانیم از راهنمایی او در پیشرفت هرچه بیشتر این بیمارستان فوق تخصصی استفاده کنیم .
در بازدید وزیر از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، معاونان سلامت، درمان، پشتیبانی وزارت بهداشت، رئیس سازمان غذا و دارو و چند نفر از مدیران این وزارتخانه وی را همراهی می کردند.

 

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اعلام اسامی افراد غیر روانشناس فاقد مجوز
چرخهٔ پُرخوری‌های هیجانی را بشناسید
روانشناسی انتقام
آشنایی با گروه درمانی و مزایای آن
گربه‌های هم‌خانه یکدیگر را به نام می‌شناسند!
چرا نداشتن شریک زندگی باعث قضاوت زودهنگام مردم می‌شود؟!
۱۰ توصیه برای مقابله با عصبانیت
بررسی تاثیر حمایت اجتماعی بر سلامت روان
۱۷ مهارت ضروری که بچه‌ها باید یاد بگیرند
علائم شخصیت ضد اجتماعی
.افراد مبتلا به افسردگی بیشتر در اینستاگرام پست می‌گذارند
در هر خودکشی شش نفر به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار می گیرند
اندكي غرور به آدم كمك مي كند كه فاصله اش را حفظ كند. آلبر كامو