يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - 28 Nov 2021
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ / ۱۳:۴۶
کد مطلب: 36622
۱
مدیرکل آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای وزارت آموزش‌وپرورش عنوان کرد

وضعیت حذف نقاشی از هنرستان‌ها

جمعی از از هنرمندان نسبت به حذف رشته نقاشی از هنرستان‌های کشور معترض هستند.به اذعان آنها در تغییراتی که اخیراً در رشته‌های تحصیلی دانش‌آموزان دوره متوسطه رخ داده، رشته نقاشی از دروس اصلی هنرستان هنرهای زیبا حذف شده است.

سید محسین حسینی مقدم، مدیرکل آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای وزارت آموزش‌وپرورش در گفت‌‌وگو با تسنيم، در پاسخ به این پرسش «دلیل کاهش و حذف برخی رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای از جمله رشته نقاشی چیست؟» اظهار داشت:‌ در تغییر ساختاری که در مجموع رشته‌های تحصیلی دوره متوسطه دوم رخ داد، برخی رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای مورد بازبینی قرار گرفت که براین اساس برخی رشته‌ها حذف و برخی رشته‌های جدید اضافه شد.

وی افزود:‌ نقاشی از رشته‌هایی است که در شاخه فنی‌وحرفه‌ای حذف می‌شود اما تا زمانی که شورای عالی آموزش‌وپرورش مصوبات را ابلاغ نکند، این تصمیم قطعی نبوده و مشخص نیست کدام رشته‌ها حذف و کدام رشته‌ها اضافه می‌شوند.

مدیرکل‌ آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ برخی کارشناسان موافق حذف رشته نقاشی و برخی مخالف آن هستند اما هنوز تصمیم نهایی اخذ نشده است.

حسینی مقدم ادامه داد: پیشنهاد حذف و ایجاد رشته‌های جدید در شاخه فنی‌وحرفه‌ای توسط دفتر تألیف کتب فنی و حرفه‌‌ای وکاردانش با توجه به نیازسنجی از بازار کار ارائه می‌شود. طبق بررسی‌ها و پژوهش‌های صورت گرفته مشخص شد برای برخی رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای با مدرک دیپلم، شغل مناسبی وجود ندارد بنابراین این رشته‌ها باید حذف شوند.

وی خاطرنشان کرد:‌ در شاخه کاردانش استانداردهای مهارتی ارائه می‌شود و رشته نقاشی ایرانی، نگارگری و تهذیب زیر مجموعه رشته‌های تسجمی در شاخه کاردانش هستند. مذاکراتی در حال انجام است تا رشته نقاشی در هنرستان‌های وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد همانند سایر رشته‌ها ارائه شود.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

درون سازی و برون سازی از دیدگاه پیاژه
این موارد نشان می‌دهد شما افسرده‌اید
بحران ‌خاموش در بین مردان!
عادتهای روا‌نشناختی رایج که عملکرد ذهنی و هوش را دچار اختلال می‌کند
قوانین تلویزیون دیدن کودکان چیست؟
چرا برخی مردان دست به خشونت علیه زنان می‌زنند؟
احتمال اختلال اضطراب در مبتلایان به بیش فعالی ۴ برابر بیشتر است
زبان بدن تا چه اندازه در ارتباط تاثیرگذار است؟
هرگز این جملات را به فرد مضطرب نگویید
راهنمای درمان و نمونه‌های بالینی DSM-5 برای سلامت روان کودکان
مراحل مهم و اساسی برای گذر آسان از یک رابطه ناسالم
راز علاقه مادربزرگ‌ها به نوه‌ها چیست؟
خدايا،ميشه چند لحظه وقتتو بگيرم! اين دفعه چيزي ازت نمي خوام! فقط مي خوام  خيلي ساده بگم: ممنون براي همه چيز...